http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Shigatsu ha kimi no uso (obrázok, 146 kB)
(8:54 12. októbra 2014)

Hlavným hrdinom príbehu je 14 ročný klavirista menom Kousei. V minulosti sa zjavne niečo stalo a už nehrá aktívne na klavíri. Jeho vnímanie sveta je monochromatické (samozrejme je to myslené obrazne, nie že by bol farboslepý). Nič ho nebaví, ba dokonca ani len hudba. Jedného dňa ho Tsubaki, jeho kamarátka z detstva, zavolá, že potrebuje štvrtého do partie. Chce predstaviť svoju spolužiačku Kawori (jej meno čítajú ako Kaori, ale píše sa Kawori) ich spoločnému kamarátovi Ryoutovi. Rande v trojke je čudné, tak má byť štvrtý do partie. Keď Kousei dorazí na miesto stretnutie nájde tam krásne dievča, ktoré hrá na melodiku (dychový hudobný nástroj, harmonika ale s klaviatúrou). Zrazu sa jeho svet stane farebný. Tým dievčaťom je samozrejme Kawori. Je dosť energická, priam živelná. Pre zopár nešťastných náhod vznikne nedorozumenie. Okrem toho je Kawori huslistka a práve o chvíľku začína jej koncert. To už sú na scéne všetci štyria účastníci rande a končí prvá epizóda.

Zatiaľ k príbehu nie je veľmi čo povedať. Všetko dôležité z prvej časti som už napísal. Isté je však toľko, že toto nebude bežná romantika. Určite to bude dosť dramatický príbeh, ktorý vnesie slzy do vašich očí (toto už je preložené z iného popisu k tomuto seriálu). Dramatickosť je vidieť už od počiatku v štýle spracovania. Ďalším faktorom je kresba a animácia. Tu môžem tiež vyjadriť moju spokojnosť. Na záver ešte jedna malá poznámka. Ak sa niekomu zdá, že to čo hrá Kawori na melodike je mu známe, bude to asi preto, lebo je to presne to isté, čo hrá Pazu (Tenkuu no shiro Laputa) keď vypustí holubov. Skladba na dobré ráno...

(19:17 20. marca 2015)

Po dopozeraní tohto seriálu som plný pocitov, no žiaľ nenachádzam správne slová ako to popísať. Záver síce nebol až taký prekvapivý. Takéto ukončenie som už dlho zvažoval ako najpravdepodobnejšiu možnosť. Celý čas som však uvažoval nad názvom seriálu. Konečne v poslednej epizóde to všetko bolo vysvetlené. Najväčším prekvapením bol asi počet epizód, no nezaostáva ani súhra náhod, keď len pred pár dňami bol dokončený aj preklad mangy. Tá má 11 kníh a celkovo 44 kapitol.

Keďže nechcem prezradiť záver a ani dej, prejdem rovno k hodnoteniu. Za príbeh udelím 1 bod. Animácia bola celkom normálna, teda... aby som bol presný, striedala sa tu celkom kvalitná kresba (s trochu nezvyčajným dizajnom postáv) a momenty s deformovanými postavami. Dlho som sa rozhodoval, či mám udeliť body. Nakoniec som sa rozhodol, že udelím jeden bod a to hlavne za dizajn postáv. Spracovanie je veľmi dobré, za čo tiež udelím jeden bod. Nesmiem však zabudnúť na postavy, teda presnejšie povedané ich charaktery. Samozrejme, že aj tu sa objavili bežné archetypy postáv, ale celkové spracovanie a kombinácia je veľmi dobrá, takže si to zaslúži jeden bod. Keby som zabudol na hudbu, tak by som to ani nebol ja. Pri takejto dobrej hudbe musím udeliť tiež jeden bod (aj keď netradične to nie je pre zvučky, ale pre vážnu hudbu, ktorá je základom pre umelcov).

Súčet bodov

  • + 1 bod za príbeh,
  • + 1 bod za netradičný dizajn postáv,
  • + 1 bod za spracovanie,
  • + 1 bod za postavy,
  • + 1 bod za hubu (hlavne vážnu hudbu počas deja).

Celkovo + 5 bodov.

Záverečné odporúčanie je jasné: kto má chuť na dramatický seriál so zaujímavým príbehom a netradičnými postavami, toto dielo by si určite nemal nechať újsť.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP