http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Accel World (obrázok, 186 kB)
(17:42 4. apríla 2012)

Pôvodne som tento seriál chcel vynechať. K tomuto záveru som došiel po tom, čo som si pozrel ukážky k tomuto seriálu. Nebolo to preto, lebo by som dospel k názoru, že tento príbeh bol zlý. Skôr mi môj odhad hovoril, že keď to začnem pozerať, nebude sa mi páčiť koniec a možno aj budem ľutovať, že som to vôbec začal pozerať. Nakoniec som však dal na jeden komentár na fóre. Zatiaľ určite neľutujem.

Dej sa odohráva v bližšej, alebo vzdialenejšej budúcnosti. Ľudia (teda v tomto prípade len študenti) sú bežne napojený na kybernetický priestor, kde si pozerajú e‑maily, alebo vstupujú do virtuálneho (herného?) sveta. Hlavným hrdinom je takmer bežný neschopák Haruyuki (zaujímavé meno, „jarný sneh“). Bežný nie je pre to, že je malý (výškovo) a dosť tučný. Jeho avatar vo virtuálnom svete je mu podobný (malé vypasené prasiatko). Ako sa na neschopáka patrí, je šikanovaný skupinkou spolužiakov a uzatvára sa do virtálneho sveta, ktorý je pre neho jedinou prijateľnou „realitou“. Jedného dňa ho však v hre prekoná miestna princezná s prezývkou Kuroyuki (pre zmenu „čierny sneh“). Tá ho požiada, aby sa s ňou stretol. Pri stretnutí mu ukáže možnosti „zrýchleného sveta“ (odtiaľ pochádza aj názov seriálu) a zároveň mu pomôže zbaviť sa šikanovateľov. Ale ako to už býva, každá minca má dve strany a málokedy sa niečo dáva zadarmo. Základným princípom „Zrýchleného sveta“ sú súboje (podrobnosti nebudem rozpisovať; pozrite si ich v samotnom seriáli). Haruyuki je síce neschopák, ale nie je na toľko sprostý, aby si nedomyslel, že pomoc od Kuroyuki a vstup do „Zrýchleného sveta“ asi nebude len z čistej bratskej lásky.

Aj keď som písal, že Haruyuki je neschopák, nie je úplný asociál. V reálnom svete má aj kamarátov (teda minimálne jedného chalana a jedno dievča). Kamarátov nespomínam len náhodou. Ako sa už asi dá domyslieť, kombinácia dve dievčatá a jeden chalan je ďalšia prísada, ktorá môže dobre oživiť samotný dej (ak to nedobabrú a neskĺznu do totálnych trápnych klišé). Zatiaľ tomu dávam veľké nádeje a dúfam, že moja predtucha o konci, ktorý sa mi nebude páčiť sa nenaplní, aj keď už teraz som si takmer istý, že úplne spokojný s koncom nebudem.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP