http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Akagami no Shirayuki (obrázok, 151 kB)
(19:30 20. júla 2015)

Hlavnou hrdinkou tohto seriálu je (presne ako to aj názov hovorí) červenovlasá Snehulienka. (Červené vlasy sú v tomto svete veľmi výnimočné.) Snehulienka je obyčajné dievča a má malú lekáreň (resp. ono je to skôr bylnikáreň). Jedného dňa si však miestny princ zmyslí, že musí mať Snehulienku len pre seba. Táto však ujde. Na svojej ceste stretne Zena, ktorý ju zachráni tým, že odhryzne z jablka (ktoré bolo určené pre ňu) ako prvý. (Otrávené jablko, ako keby nečítali rozprávky, veď to bolo predsa úplne jasné.) Našťastie to nie je smrteľný jed (aspoň nie s okamžitým účinkom). Zen však však nie je obyčajný mladík, ale druhorodený princ z vedľajšieho kráľovstva. Snehulienka sa z vďaky a rešpektu rozhodne, že pôjde so Zenom do hlavného mesta jeho kráľovstva.

Život v na novom mieste však nebude prechádza ružovou záhradou. Aj keď je Snehulienka veľmi dobrá bylinkárka, zistí, že v jej novom meste sú ešte lepší. Problémom sú ale aj jej červené vlasy. Sú tak vzácne, že jej robia problémy. Vždy sa predsa nájde nejaký zbohatlík, ktorý chce mať takú raritu len pre seba. Navyše sú aj takí, ktorým sa nepáči jej známosť s princom. Veď čo sú to za móresy, vidiecke dievča a princ?

V každom prípade seriál je celkom zaujímavý. Sú tu aj dosť napínavé pasáže (zatiaľ najlepšia bola tá v druhej časti). Snehulienka je silná osobnosť a tak je určite postarané o zaujímavý príbeh. Terazuž len ostáva dúfať, že si to udrží kvalitu počas celého seriálu.

(20:13 21. 9. 2015)

Hodnotenie tohto seriálu bude ťažké (aspoň ak chcem byť ako tak objektívny). Animácia je na celkom dobrej úrovni. To ale platí pre väčšinu aktuálnych seriálov. Hudba sa mi pozdávala viac. Za audiovizuálnu stránku udelím jeden bod (hlavne za hudbu). Príbeh bol na začiatku celkom dobrý, ale postupom času sa to zmenilo na epizódne mikro príbehy. (Jednoducho povedané, nebol tu výrazný celkový súvislý príbeh, ktorý by prechádzal z epizódy do epizódy.) Ale svet, postavy a jednotlivé krátke príbehy si spolu zaslúžia jeden bod. (Hlavne preto, že to nebolo nudné, bolo to aj celkom zaujímavé a svojim spôsobom aj originálne. Nie je to len bežný príbeh ako sa z obyčajného dievčaťa stane princezná, lebo príde na bál v pekných šatách.) Týmto už ale aj moje hodnotenie končí.

Súčet bodov

  • + 1 bos za audiovizuálnu stránku (hlavne za hudobnú),
  • + 1 bod za svet, postavy a jednotlivé drobné príbehy,

Celkovo + 2 body.

Záverečné zhodnotenie: celkom dobrý relaxačný seriál, miestami akcia.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP