http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Amagi Briliant Park (obrázok, 155 kB)
(18:21 17. októbra 2014)

Po prečítaní popisu (ako aj niekoľkých sklamaniach od štúdia Kyoto Animation) som od tohto seriálu až tak veľa nečakal. Preto to bolo skôr pozitívne prekvapený, keď som tento seriál začal pozerať. Hlavná myšlienka je naozaj chabá. Je tu zábavný park, ktorý má len 3 mesiace na to, aby prilákal 250 000 návštevníkov. Samozrejme pri aktuálnej dennej návštevnosti je to nemožné. Park je zanedbaný, účinkujúci nadšením neprekypujú. Ak sa im však nepodarí dosiahnuť hranicu, park zanikne. Na túto neľahkú úlohu je vybratý skoro bežný stredoškolák Seiya. Bežný nie je len pre to, že je totálny narcis, ale aj pre svoju minulosť (nebudem prezrádzať).

Park je však výnimočný tým, že väčšina účinkujúcich pochádza z rozprávkového sveta. To znamená, že postavy, ktoré vyzerajú, že majú kostýmy ich nemajú. To je ich prirodzená podoba. Podobne sa tu objavuje aj mágia. Hlavná ženská postava ovláda strelné zbrane. To je aj spôsob akým bol Seiya donútený ísť na rande do najnudnejšieho zábavného parku v okolí.

Aj napriek tomu, že popis možno nie je až taký pútavý, je dej celkom zaujímavý. Charakter hlavného hrdinu, ako aj hlavnej ženskej postavy pôsobí v celom deji naozaj zaujímavo. Môžem povedať, že toto sa celkom vydarilo. Aj keď seriál asi nebude patriť medzi špičku, určite stojí za pozretie ak máte radi komédie.

(19:36 27. decembra 2014)

Ako som na začiatku tento seriál vychvaľoval, tak teraz musím skonštatovať, že som mal na začiatku dobrý pocit. Tento seriál sa veľmi skoro zvrhol na bežnú trápnu komédiu, kde sa stále riešili nové absurdné problémy. Napríklad ten nábor nových zamestnancov; to radšej ani nebudem komentovať. Nie je to však jediný problém. Navyše tá posledná epizóda. Vyzerá to tak, ako keby to mal byť nejaký bonus na DVD a do televízneho vysielania sa dostala len preto, lebo náhodou dostali ďalší vysielací týždeň (neplánovaná zmena programu). Na jednej epizóde som sa zasekol a mal som naozaj veľký problém dopozerať to ďalej.

Ak chcem byť objektívny, tak za originálny nápad musím udeliť jeden bod. Predsa len, takáto zápletka tu ešte asi nebola. Aj svet je celkom originálny. Ďalší bod udelím za originalitu postáv. Tu už ani nejde o to, že by sa tieto typy postáv nikde inde nevyskytli, ale táto kombinácia charakterov je naozaj zaujímavá. Tento bod ale v zápätí strhávam za charaktery niekoľkých postáv, pretože sú až prehnane extrémne. Druhý bod strhávam za spracovanie. To, že sa stále vynorí nejaký problém je jasné. Problém je však to, ako bolo riešenie problémov načasované a spracované. Nezriedka tam boli pridané úplne zbytočné vsuvky (ktoré nezriedka ani nemali opodstatnenie, resp. vôbec nebol vysvetlený ich dôvod); jednoducho povedané, ako keby šlo len o naťahovanie času epizódy, lebo nie je čo povedať. Za animáciu (a ozvučenie) chtiac, nechtiac musím udeliť jeden bod. Predsa len je to Kyoto Animation.

Súčet bodov

  • + 1 bod za nápad/svet (originalita nápadu),
  • + 1 bod za postavy (originalita),
  • - 1 bod za postavy (charaktery postáv),
  • - 1 bod za spracovanie (nie len zbytočné naťahovanie, ale aj kvalita deja),
  • + 1 bod za animáciu (a ozvyčenie).

Celkovo +1 bod (aj to asi len so zažmúrenými očami).

Pozrieť sa to dá, ale odporúčanie na pozeranie nebudem dávať. Sám som mal problém dopozerať to do konca.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP