http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Hoshi no umi no Amuri (obrázok, 227 kB)
18:58 3. júna 2008

Hneď na začiatku moju pozornosť upútal tento obrázok. (Doteraz síce nechápem, úplne čo ním básnik chcel povedať, ale aspoň časť som pochopil pri pozeraní prvej časti.) Aj keď ešte je do ukončenia roku času dosť, toto anime už teraz môžem s čistím svedomím vyhlásiť za „nechápačku roku 2008“. Čím dlhšie som to pozeral, tým menej som chápal o čo tam vlastne ide. Na začiatok si stačí pozrieť obsadenie (obrázky priamo vytiahnuté z anime): Amuri, Maria a Pulmo, Perrier, Suzu. Okrem postáv si všimnite aj ich vek a iné charakteristiky. Štyri hlavné postavy sú nejakej rasy „adapter“ (nepýtajte sa ma čo to je, sám som z toho dosť mimo). Podľa všetkého majú nejaké špeciálne schopnosti.

Niečo k príbehu: Dej sa začína príletom Amuri na vesmírnu stanicu. Už pri pripojení jej raketoplánu k stanici je stanica napadnutá raketami a úplne zničená. Amuri si začne voľne poletovať vo vesmíre. To bol prvý nechápací bod, že ju to ešte neroztrhlo. A ona si pritom veselo trepe niečo o „vzdušných bonbónoch“ (také čo spapá a môže dýchať aj tam, kde nie je vzduch, ale dajme tomu, je to predsa Sci-Fi). Keď sa začne odrážať od všetkých predmetov prišiel druhý nechápací bod (po dopozeraní: ešte stále dajme tomu, je to predsa iná rasa a toto je jej špeciálna vlastnosť). Potom stretnutie s ďalšími postavami boli minimálne rovnako divoké. Pomocný robot (či čo to vlastne bolo) – tu vlastne ani nenachádzam slov. Nechápacích bodov bolo samozrejme ešte viac. (Napríklad meno jedinej normálnej človečice, ale nie len to.) Po stretnutí sa začala dobre divoká naháňačka, ktorá pre mňa pôsobila ako bez zmyslu (možno ak by som poznal celé pozadie príbehu aj by to zmysel malo, ale takto to bolo len trápne čosi, čo ani neviem poriadne pomenovať).

Aj keď som pôvodne nechcel dávať hodnotenie po zhliadnutí prvej časti, tento krát musím urobiť výnimku. Za lacnú a nevkusnú 3D grafiku/animáciu musím strhnúť hneď dva body. Tretí a štvrtý bod pôjde okamžite za obsah/príbeh a dej/zmysel. Mám pocit, že som už strhol celkom dosť bodov (vzhľadom na to, že ide len o prvú epizódu), tak ďalej už strhávať nebudem. Jediný pozitívny bod v celom anime bol hlas Mamiko Noto, ktorý patril postave Marie. Z biedy to nevytrhli ani pokusy o napodobenie (lebo paródiou sa to určite nedá nazvať) Power Rangers, ani neprekonateľného „Super Saiyajin-a“ a ani „Haruhi tanček“ v záverečnej zvučke.

Súčet bodov

  • -2 bodoy za lacnú a nevkusnú 3D grafiku/animáciu,
  • -1 bod za obsah/príbeh (bez logiky a úrovne),
  • -1 bod za dej/zmysel (dej biedny, zmysel som si nikde ani v náznaku nevšimol).

Celkovo - 4 body.

Záver je teda taký, že to nikomu neodporúčam pozerať. Osobne by som si DVD k tomuto „výtvoru“ nezobral ani ak by ho dávali zadarmo.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP