http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
BAMBOO BLADE
(7:48 7. októbra 2007)

K tomuto anime nie je veľa čo napísať. Pôjde o moderné športové anime. Pojem športové anime dúfam netreba vysvetľovať. Moderné preto, lebo autori ho musia upraviť aby bolo pútavé. A ako ináč spraviť anime zaujímavé ak nie sú žiadne zaujímavé myšlienky. No predsa dosadíme tam úchyla/čudáka, alebo niečo podobné. V tomto prípade je takouto postavou učiteľ v kendo klube.

Toto však nie je všetko. Hlavná postava, 'šéfka' kendo klubu je energická študentka pre kendo úplne zapálená. Úplne jej žiaria očká ako to už v takýchto prípadoch býva. V prvej časti sú predstavené aj ďalšie postavy. Zo zatiaľ zaujímavých je tu už len jedna: malá žiačka, dcéra majiteľa/šéfa kendo haly. Keďže kendo cvičí už od malička nemá problém zložiť ani 20 stokilových chlapov na jednom tréningu bez toho aby sa vôbec zadýchala.

Ešte niečo ku deju: Učiteľ nejako zle hospodári a tak je v podstate na mizine. Jedného dňa uzavrie stávku, v ktorej môže vyhrať ročnú stravu zadarmo. Je to jednoduché. Musí nájsť päť dievčat a vyhrať súboj. Tu sa aj mení jeho vlažný prístup k jedinej stálej členke klubu a začne aktívne pracovať. Zatiaľ to hodnotím ako slabí priemer. Niektoré vtipné scénky síce trochy vylepšujú dojem, ale ten učiteľ ho zase kazí. Nič veľa od tohto dielka nečakám, ale už teraz viem, ako by sa dalo vylepšiť (vysekaním polovice úplne zbytočných scén a skrátenie epizód na polovicu – tým by sa získala dynamika a zaujímavosť, napätie v deji – takto je to dosť slabé, aj keď so zábleskmi nádeje na zábavu pri ktorej netreba myslieť).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP