http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Charlotte (obrázok, 145 kB)
(20:45 18. júla 2015)

Hlavný hrdina tohto seriálu Yuu má nadprirodzené schopnosti. Svoje schopnosti však zneužíva vo svoj osobný prospech. Pravdupovediac, Yuu mi bol od prvého okamžiku naozaj protivný. Už dlho (ak vôbec niekedy) som nevidel hlavného protagonistu, ktorý by mi bol tak proti srsti. Yuu nie je len arogantný, ale aj hlúpy. Arogancia postavy nemusí byť nevyhnutne na škodu pre postavu. To ale platí len vtedy, keď na to je dôvod (čo nie je tento prípad). Navyše Yuu nepatrí medzi bystrušky. Keby trochu viac logicky uvažoval, tak by prišiel na to, že takéto používanie jeho schopností je viac na škodu, než na úžitok.

Prvú polovicu prvej epizódy som mal naozaj veľký problém stráviť. A to až tak, že som pozeranie viac krát prerušil. Keby toto anime nebolo od štúdia P.A. Works, určite by som pozeranie prerušil a už by som nepokračoval. Od polovice sa to našťastie trochu zlepšilo. Tu už prišli ďalšie postavy so špeciálnymi schopnosťami a dej sa prehúpol do akčnejšej časti. Záver prvej epizódy má zase inú atmosféru. Tu stretávame aj mladšiu sestru hlavného hrdinu a zisťujeme, aké je ich rodinná situácia. V ďalších častiach budeme zrejme postupne spoznávať príbehy aj ďalších postáv s výnimočnými schopnosťami. Doplním ešte, že každá postava má inú schopnosť a navyše každá schopnosť má aj svoje muchy.

Kresba a animácia je samozrejme na vysokej úrovni. To sa ale dalo očakávať, keďže tvorcom je štúdio P.A. Works. Autorom príbehu je síce profesionálny hudobník (ktorý robil hudbu pre naozaj významné seriály), no má za sebou už aj vlastný príbeh. Po tretej epizóde je ťažko zhodnotiť aký tu bude celkový príbeh. Zatiaľ sú to len tri príbehy so spoločnými postavami. V prvej epizóde bol však náznak na hlbší/utajenejší príbeh a preto dúfam, že sa dočkáme aj niečoho viac (nie ako minule, keď sme nemali žiaden poriadny príbeh ani pointu a dokonca ani len záver). Jednu vec však ešte musím povedať. Mám naozaj veľký problém s postavami, presnejšie povedané charaktermi postáv (a to nie len s charakterom hlavného predstaviteľa, ktorý sa po prvej časti trochu zlepšil).

(8:29 27. septembra 2015)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Z tohto seriálu som opäť raz sklamaný. Začiatok bol trápny (a to nie len preto, ako debilne sa správal hlavný hrdina). Potom nasledovali epizódne príbehy o tom ako „chytajú“ ľudí so super schopnosťami. Na začiatku sa mi zdalo byť čudné, prečo niektorých nechajú len tak. To však bolo neskôr nepriamo vysvetlené. Prvý skutočný dramatický prvok prišiel na konci šiestej časti. Následujúca časť sa venuje psychologickým zmenám hlavného hrdinu. Hlavný príbeh sa rozbehol ale až v deviatej epizóde. A bol to naozaj dosť netradičný rozbeh, keďže sme sa zrazu ocitli v minulosti, alebo pôvodnej verzii súčastnosti. Tu sa začalo vysvetľovať, čo všetko je v pozadí za týmto príbehom.

Nápad na tento príbeh nebol zlý (rozumej hlavná myšlienka). To je asi jediný pozitívny bod seriálu. (Samozrejme okrem animácie a ozvučenia, keďže tvorcami sú P.A. Works.) Problémom je však spracovanie a samozrejme aj postavy. Záver bol navyše dosť uponáhľaný a nechutne suprhrdinský. Navyše niektoré veci ani neboli poriadne vysvetlené (veci, ktoré boli kľúčové pre jeden z dejových zlomov). Najhoršie však bolo to, že som mal naozaj problém to pozerať. To platí predovšetkým pre začiatok (hlavne prvé časti) a  záver. Ten bol naozaj prehnaný (obzvlášť posledná časť). Len stred bol celkom dobre pozerateľný bez toho, aby som sa musel rozčuľovať nad hlúposťou hlavného hrdinu, alebo prehnane „afektovaných výkonov“ hlavných postáv. Ak niekto čaká akciu, tak sa jej veľmi nedočká. Bolo jej naozaj málo a aj to málo bolo rozložené len v troch častiach. Podľa mňa sa to ale pre tých pár akčných scén vôbec neoplatí pozerať.

Pôvodne som nechcel robiť hodnotenie. Mal som totižto pocit, že hodnotenie by skončilo vo vysoko záporných číslach (no nakoniec to asi nebude až také hrozné).

Súčet bodov

  • + 1 bod za nápad príbehu (svet),
  • + 1 bod za audiovizuálne spracovanie,
  • - 1 bod za postavy (charaktery postáv),
  • - 1 bod za (zbabrané) spracovanie,
  • - 1 bod za záver,

Celkovo: -1 bod – to asi aj celkom dobre vystihuje celkovú kvalitu seriálu.

Hodnotenie: Ani nemá veľký zmysel pozerať, pre zbabrané spracovanie a pochybné charaktery postáv. Audiovizuálna stránka a celkom zaujímavý nápad toto dielo žiaľ nevytrhnú z temnoty.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP