http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Comet Lucifer (obrázok, 185 kB)
(19:13 19. októbra 2015)

Dej seriálu Comet Lucifer sa odohráva na planéte Gift. Hlavný hrdina Sougo jedného dňa v hlbinách miestnej bane nájde záhadné dievča. Felia však nie je obyčajné dievča. Takto sa Sougo dostane do centra diania. Keďže je tu aj „zlý kapitán“ (ktorý mimochodom pripomína postavy zo starých seriálov) a iní, ktorý sa chcú dostať ku Felii, nudiť sa asi nebudeme. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na ochrancu Felie. Práve ten z toho robí niečo ako mecha seriál.

K príbehu zatiaľ ťažko niečo napísať. Prvé časti v podstate len predstavujú postavy a prostredie. Zjavne sa tu začína odohrávať nejaký vážnejší príbeh, čo však nebráni tomu, aby sa tu objavovali aj vtipnejšie scény (aj keď nie nevyhnutne také, ktoré by som zaradil do komédie). Animačná stránka je celkom dobrá, podobne aj ozvučenie. Pre nedostatok informácii a nejasnosť spracovania žiaľ z prvých časti nie je možné určiť, či to bude dobrý seriál (a to aj preto, že ide o originálne dielo – teda nemá žiadnu predlohu). Keďže seriál je zatiaľ celkom originálny a nenudím sa pri pozeraní, nateraz ho zo zoznamu nevyradím.

(8:43 25. decembra 2015)

Začiatok seriálu bol dosť rozťahaný. Nedá sa povedať, že by sa nič nedialo, ale nikam sa to nehýbalo (maximálne tak sa len objavovali nové čudné postavy). Skoro to vyzeralo, ako keby si ani autor nebol celkom istý čo chcel dosiahnuť. Čas, ktorý tu bol stratený, by sa zišiel v závere seriálu. Koniec sa mi zdal byť dosť uponáhľaný (plný skokov, resp. lavíny odhalení skutočností v pozadí). Autor je zrejme fanúšikom starých mecha seriálov. To je asi najväčším problémom tohto seriálu. Dosť silno sa do neho prenáša atmosféra (ako aj charaktery postáv) z „tradičného mecha obdobia“. To je asi aj všetko, čo by sa dalo k tomuto seriálu napísať. Keďže od dopozerania už pár dni prešlo, tak sa mi ani nechce písať hodnotenie (už si ani nechcem spomínať, za čo by som body dával; za čo by som strhol je hádam viditeľné z komentára, ale celkový súčet by asi bol kladný; dúfam).

Seriál ako taký bol celkom zaujímavý a dal sa pozerať. Žiaľ nie je na toľko výnimočný, aby som ho zaradil do kategórie „určite treba vidieť“. Po príbehovej stránke bol celkom originálny (aspoň z môjho pohľadu; ale to je tiež možno len preto, že som nevidel až tak veľa starých mecha seriálov).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP