http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Coppelion
(7:26 27. októbra 2013)

Toto je jeden z tých seriálov, ktorý som pôvodne ani nechcel pozerať. Tri školáčky prídu do Tokia, ktoré je miestom rádioaktívneho zamorenia, aby tam zachránili ľudí, ktorí tam stále žijú. Dievčatá sa samozrejme pohybujú po meste bez akýchkoľvek ochranných prostriedkov, hoci normálneho človeka by zamorenie za niekoľko minút zabilo.

Určite uznáte, že tento popis nie je práve lákavý. O to väčšia bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že toto anime je naozaj dobré. A to nie len po obrazovej stránke (kresba/animácia), ale aj príbeh (resp. jeho začiatok) je celkom dobrý. Nechýba akcia a psychológia postáv je tiež v celku dobrá. Po tretej časti toto dielo môžem len odporučiť ako naozaj dobre spravené dielo. Uvidíme ako to bude pokračovať, lebo určite sa to ešte dá pokaziť.

(7:57 31. decembra 2013)

Takže nakoniec nám seriál nepokazili, aj keď... Príbeh bol celkom zaujímavý, dosť akčný a aj nie celkom predvídateľný. Seriálu určite nechýbala schopnosť pripútať si diváka svojim dejom a spracovaním. Som však rád, že anime už skončilo a to ani nie až tak pre dosť temný (smutný) príbeh ako skôr pre akčnosť a práve pre tú schopnosť pripútať diváka. Nepôsobí to dobre na môj zdravý spánok (pozerať na večer takýto seriál). Koniec ani veľmi neprekvapil. Jedna malá misia bola ukončená, druhá môže pokračovať. Osobne si síce neviem veľmi dobre predstaviť ako by mohla pokračovať aby to bolo aj zaujímavé, ale tak také komplikácie aké boli v prvej časti som si tiež nevedel predstaviť.

Bodovanie dnes nebude. Nie len že sa mi nechce, ale ak by som mal byť aspoň trochu objektívny, musel by som strhávať body za technické chyby. To teraz samozrejme nehovorím o nadprirodzených schopnostiach našich dievčat, ale o iných technických nedostatkoch fyziky a logiky. Hudba a animácia boli na dobrej úrovni. Príbeh mal síce chybičky, ale bol celkom dobrý (určite lepší ako som pôvodne čakal podľa popisu).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP