http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Dance With Devils (obrázok, 171 kB)
(5:58 22. októbra 2015)

Začiatok seriálu ma naozaj dostal. Na žiaden iný úvod v podobe opery si v anime nespomínam. Predohra veľmi dobre vystihovala atmosféru, akú som od tohto seriálu očakával z popisu. No vzápätí však prišiel zlom. Zrazu je tu bežný život japonskej dievčiny (študentky). Jediná zvláštnosť je asi jej oblečenie (tak trochu pripomínajúce viktoriánske obdobie) a posadnutosť matky ochrannými talizmanmi. Anime je ale plné prekvapení. Už v piatej minúte je tu ďalšia pesnička, no tento krát z iného žánru ako pôvodná opera. Aj vizuálne spracovanie nie je bežné. Spracovanie seriálu je jednoznačne muzikálové (možno operetné). Nespomínam si, že by som už niečo takéto videl; teda aspoň nie v animovanej podobe. (Keď si predstavím, že skoro som tento seriál vynechal hlavne preto, že je vysielaný na Funi a teda má titulky na tvrdo v obraze...) Druhá epizóda priniesla malá sklamanie. Nie však po obsahovej stránke, ale po hudobnej. Prvá pesnička (okrem zvučky) sa ozvala až na konci. Čo je však horšie, predstavovanie postáv nejako mešká. Áno, ukázali sa, ale zatiaľ stále nevieme čo sú vlastne zač a o čo tu vlastne ide.

V tejto sezóne sa nejako premnožil „mystery“ žáner. Seriál Dance With Devils je najlepším príkladom, reprezentujúcim žáner v plnej kráse. Japonci do žánru „mystery“ zaradzujú aj detektívky, keďže aj tam je „tajomstvo“. Toto je však „mystery“ v plnom význame, keďže sa tu objavujú aj nadprirodzené bytosti, záhadné knihy kúziel a podobné veci. Prešli tri epizódy a ja stále neviem dokopy nič, len toľko, že sa tu niečo deje a každý (samozrejme okrem hlavnej hrdinky) vie viac než my. V každom prípade, tento seriál zatiaľ nevyradím zo zoznamu a budem ho pozerať ďalej.

(8:41 28. decembra 2015)

Užil som si trochu napätia, trochu hľadania/odhaľovania tajomstva, možno aj trošku napätia (a aj nejaká tá krv tu striekala). Napriek tomu, tento seriál bude asi sklamaním pre všetkých, ktorý majú radi niektorý zo žánrov čo som spomínal. Dokonca ani ako muzikál to nestálo za veľa. Niekedy prvý pocit neklame. Tento seriál som naozaj radšej mal vyradiť zo zoznamu. Istá je len jedna vec. Hlavná hrdinka je sprostá krava a bez rozmýšľania sa vrhá do (zbytočného) nebezpečenstva. No jednoducho v skratke, toto je seriál, ktorý je možné s čistým svedomím vynechať. A ten koniec... radšej ani nehovorím... Nie je tu jediný prvok, ktorý by mal dostatočnú úroveň, aby som ho s čistým svedomim odporučil. (Preto ani nebude hodnotenie.)

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP