http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Escha & Logy no Atelier: Tasogare no Sora no Renkinjutsushi (obrázok, 137 kB)
(13:41 5. júla 2014)

Úvod bol celkom zaujímavý. Sme vnesený do sveta plného alchýmie. Dej sa odohráva na konci obývateľného sveta. Za našou dedinkou je už v podstate len neúrodná púšť. Hlavná hrdinka Echa má 15 rokov a dnes začína pracovať v alchymistickom ateliéry. Jej kolegom bude z hlavného mesta preradený Logy. Po príbehovej stránke to na začiatku vyzeralo celkom dobre, ale žiaľ to dlho nevydržalo. Je zjavné, že je to podľa hry. Ja by som ešte doplnil, že nie práve vyspelej. Je tu použitých veľa zjednodušení a aj logicky nevysvetliteľných vecí. Samozrejme nehovorím o veciach, ktoré sú dané už zo začiatku ako je napríklad tá alchýmia. Napríklad to, že Escha dokáže po nahádzaní prísad (tam patria napríklad aj zhrdzavené kúsky kovu, alebo zhrdzavené skrutky, kamene, no aj jablká) do špeciálnej nádoby a krátkom varení z nich vytiahne práve potrebnú vec (napríklad súčiastku, alebo filter na vyčistenie vody vo veľkej nádrži, prípadne aj jablkový koláč). Kým Logy maximálne tak trepal kladivom do meča pred vysokou pecou, pričom aj on je údajne alchymista, no nedokáže nič syntetizovať tak ako Echa.

Po prvých častiach žiaľ dobehli filery. Zjavne nebolo o čom veľa hovoriť a aj prípadné fakty (nezriedka aj dosť nepodstatné veci) natiahli na celú epizódu. Niektoré veci v deji skákali, iné neboli práve najlepšie. Na konci sa potom dej až prehnane rozbehol. Ale zo záveru som bol naozaj sklamaný. Sklamanie priniesli nie len súboje, a pokazená grafika. Najhoršie bolo príbehové rozuzlenie. Nie, že by bolo úplne hlúpe, ale pôsobilo dosť násilné. Skoro ako keby to bola hra pre malé deti. Z toho by mohli vyplývať aj tie zjednodušenia. Celé sa mi to zdalo byť nedomyslené a aj nedokončené. Preto je jasné, že toto anime nemôže dostať kladné hodnotenie. Pri objektívnom zohľadnení však musím udeliť za nápad sveta jeden bod. V zápätí ale zoberiem jeden bod za zbabrané spracovanie. Príbeh bol tiež dosť biedny. Nechcem povedať, že by sa tam nové a nepodstatné postavy prechádzali len tak hore dole a kazili to, no žiaľ miestami to tak naozaj bolo. Aj keď hudba bola možno trochu lepšie ako je priemer, animácia to tam dosť často kazila (hlavne nevhodne vsunutou 3D počítačovou animáciou, ktorá tam zrazu vôbec nepatrila).

Súčet bodov

  • + 1 bod za svet (nápad),
  • - 1 bod za zbabrané spracovanie,
  • - 1 bod za slabý celkový príbeh,
  • 0 bodov za hudbu a animáciu,

Celkovo -1 bod.

Zhrnutie: Na relax možno vhodné, ale ku koncu som už naozaj nemal chuť to ani dopozerať (aj preto prinášam komentár až tak neskoro po dokončení).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP