http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Kishin Taisen Gigantic Formula
(10:39 21. apríla 2007)

No pravdu povediac čakal som od tohto anime viacej. Aj keď je pravda, že nie som práve jeden z tých, čo obľubujú mecha nadovšetko, bol som mierne sklamaný z toho čo som videl. K pozeraniu som sa dostal až v piatok večer a bol som trochu viac zničený z celého pracovného týždňa, takže možno aj to ovplyvnilo môj názor na „zábavnosť“(pútavosť) anime. Takže začneme po poriadku. Hlavnými hrdinami sú deti (už mi to pomaly začína liezť na nervy koľko detí sa zrazu všade objavuje v dospeláckych úlohach a/alebo zachraňujú svet/Japonsko).

Dej sa začína na cintoríne, kde sa hlavný hrdinovia prvý krát stretnú. Aj keď je toto anime z úplne iného súdka, postavy (dizajn, správanie) mi až podozrivo pripomínajú anime Kamichu!.

Niečo k deju: No máme tu veľkých robotov, ktorý medzi sebou bojujú (kto by to bol povedal). Hlavný hrdina je „superman“. Všetci čakali len na neho aby on spasil celé Japonsko. Nikto iný nič nezmôže, len on (čože mi to pripomína?). Aj keď akcia nechýbala (ale začala až v druhej polovici), stále ma toto anime nechytilo. Možno to bolo mojou únavou, ale nejako som bol mimo z deja. Osobne mi v tom chýbala logika celej veci. Možno v neskorších častiach bude aj čo to vysvetlené, ale osobne sa to u mňa nedostalo do play-listu a rozmýšľam, že či to vôbec ponechám v „to get liste“.

Aj keď počas deja sa stalo zopár vecí, čo som nepredpovedal (rozumej: môj odhad udalosti na 30 sekúnd dopredu nevyšiel vždy), žiaden nepredpovedaný dejový priebeh ma neprekvapil, ani neupútal moju pozornosť na toľko aby ma prebral z miernej letargie.

P.S. Hlavný hrdina mi celkovo dosť pripomínal Yurie z už spomínaného Kamichu! – hlavne pre svoju totálnu naivitu.

P.P.S. To že v anime neplatia bežné zákony fyziky som si už zvykol, ale aspoň niektoré by mohli dodržiavať. Tu konkrétne mi vadilo zopár scénok, kde sa veci pohybovali akosi čudne – ako keby levitovali a len približne dodržiavali trajektóriu, po ktorej sa mali pohybovať. Našťastie také scénky som zaregistroval len 3 a mali len pár sekúnd.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP