http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Glasslip (obrázok, 132 kB)
(19:39 5. januára 2014)

Príbeh začína počas letného festivalu, pred začiatkom prázdnin (zrejme). Hlavná hrdinka je dosť energetická a koná skôr ako myslí. Dá sa povedať, že je tak trochu pojašená. Ďalšie dve dievčatá v prvej epizóde nedostali veľa času, takže je ťažké zhodnotiť ich. Skupinku dopĺňajú ešte dvaja chlapci. Je zjavné, že záujem chlapcov o dievčatá prekračuje bežné kamarátske vzťahy. Posledným do skupinky je nový chalan, ktorý sa práve dnes sťahuje do nového mesta. Jeho pričinením sa vzťahy v skupinke napnú možno ešte trochu viac ako už aj bez neho boli.

Prvá časť je len úvodné zoznámenie sa s postavami a ich vzťahmi, preto je zatiaľ ťažko povedať, o čom bude tento seriál. Po predchádzajúcich dielach z dielne P. A. Works mám však od seriálu veľké očakávania. Aj v tejto prvej časti predviedli naozaj dobrú prácu a to vo všetkých aspektoch: kresba, animácia, efekty. Za celým dojmom nezostáva ani ozvučenie (nie len hudba), ktoré bolo miestami možno až priveľmi výrazné. Podobne dobrý čakám aj príbeh, alebo aspoň zážitok pri pozeraní. Preto sa už teraz veľmi teším na ďalšie časti.

(18:49 25. septembra 2014)

Tak ako príbeh začal na začiatku letných prázdnin, tak aj na konci prázdnin skončil. Jeho dej je ťažko skomentovať. V konečnom dôsledku sme sa nikam nedostali. Podstatou boli hlavne vzťahy medzi postavami (a dá sa povedať že aj netradičné schopnosti dvoch postáv). Nový chalan sa do skupinky nedopracoval. Dostal sa len do stavu, keď bol nenávidený viacerými členmi našej päťčlennej skupinky.

Istá je jedna vec. Tento seriál patrí medzi tie, ktoré sa väčšine ľudí nebude páčiť. Teraz samozrejme nehovorím o grafickej podobe. Tá je dobrá, ba priam fantastická. Problém je hlavne príbeh, ktorý ako keby ani žiaden nebol. Jediná pozitívna vec je to, že som nikdy nevedel odhadnúť čo sa stane (aspoň nie na dlhší čas vopred). Jednoducho bolo tam dosť veľa prekvapení a nečakaných udalostí. V každom prípade na tento seriál nedávam odporúčanie. Ja osobne neľutujem, že som ho pozrel. Pri pozeraní som sa nenudil a stále som čakal, čo sa stane (aj keď som sa nakoniec ničoho normálneho nedočkal, ani len vysvetlení). Isté je však to, že ho druhý krát pozerať nebudem. Nie je to niečo, čo by ma zaujalo aj pri druhom pozeraní (pre absenciu zaujímavého príbehu a/alebo dobrých dramatických udalostí).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP