http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Grisaia no kajitsu (obrázok, 115 kB)
(9:55 29. decembra 2014)

Tento seriál som začal pozerať viac menej z nudy a zo zvedavosti. Popis začínal tým, že sa dej odohráva na škole/vezení, kde sú žiaci čudáci. Ovocie, ktoré padlo priďaleko od stromu. Dej začína, keď do školy prichádza Yuuji. Aj napriek nízkemu veku, má len 17 rokov, je už profesionál. Jeho povolanie určite nie je bežné; je to čistič (pekne povedané; jednoducho vykonáva špinavú prácu). Na škole okrem neho je ešte 5 dievčat. Na škole by sa podľa môjho odhadu mohlo vyučovať asi tak 500 žiakov (pri normálnom zaplnení tried), to už ale neplatí pre školskú ubytovňu, ktoréj kapacita je výrazne menšia (5 až 10 ľudí + správca). Práve tam všetci bývajú. Yuuji sa stáva novým správcom ubytovne. Nie všetky dievčatá prijali nového spolužiaka s nadšením. Preto sa čoskoro začne prvý konflikt. Postupne sa dozvieme o minulosti jednotlivých dievčat; ich problémoch a budeme zatiahnutý do ich vlastných drám. Viac ale už k deju nepoviem.

Ak aj vezmeme do úvahy tento vysoko nepravdepodobný svet ako realitu, stále tu ostáva veľa nelogických vecí (resp. dosť nepravdepodobných udalostí). Ak by som mal použiť príklad z reálneho sveta, tak je to ako keby vojak dostal príkaz, ktorý nie len že nevykonal, ale postupoval presne opačne, zabil pri tom svojich kolegov a ešte za to dostal aj pochvalu; alebo ako keby pri behy predbehla korytnačka zajaca, ktorý ale nespal ako to bolo v tej bájke. Takže pri pozeraní je potrebné povzniesť sa nad logické chyby. Nie je ich tam až tak veľa a bez nich by sa niektoré časti príbehu nedali riešiť. Dramatickosť deja postupne rástla. Keby som mal prvý konflikt porovnať s poslednou skrytou skutočnosťou (minulosť jednej postavy), tak to je ako keby som prirovnával mravca a slona.

Pravdu povediac, vôbec sa mi nechce bodovať toto dielo, takže dnes skončíme len slovným popisom. Pri pozeraní sa je potrebné pripraviť na to, že toto určite nie je zábavný seriál. Tečie tu aj krv. No upozorňujem, nie je to tak, ako to obľubujú mnohý priaznivci tečúcej krvi. Nie sú to samurajské súboje, kde krv tečie na litre, ani nič podobne akčné. Dramatickosť je tu skôr riešená psychologicky. Niektoré časti sú naozaj nechutné. Tento seriál určite nie je vhodný pre slabšie žalúdky. Pri pozeraní sa je potrebné pripraviť na naozaj drsné veci. Ťažko povedať, že či to stálo za to. Isté je toľko, že niektoré veci boli dobre premyslené, iné boli zase chybné (zrejme aj úmyselne pre navodenie potrebných situácii). V konečnom dôsledku som rád, že to skončilo a dúfam, že sa k tomu nebudem vracať. Aj keď... Na konci seriálu boli ďalšie ukážky. Ťažko povedať, či to boli ukážky na hry, alebo ukážky na nové plánované série (boli tam aj názvy na konci). Zisťovať to nebudem a zostávam v nádeji, že sa jedná o hry, ktoré hrať nebudem.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP