http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Hayate no gotoku
(10:39 21. apríla 2007)

Od tohto anime som po ukážkach veľa nečakal (pravdu povediac pozeral som ho len preto, lebo mi dnes ráno nešiel internet). Po zhliadnutí dvoch epizód môžem povedať, len toľko, že to nie je nejaké bombastické dielo. Ak by som to chcel porovnať ku niečomu, tak mi momentálne napadá len Ninin ga Shinobuden. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že na prvej epizóde som sa zďaleka tak nesmial. Hlavná mužská postava je „super hrdina“. Jeho sily sú nadľudské a aj priam nad-mechovské, nič ho nedokáže zastaviť/zabiť. V tom čo chce, ho zastaví jedine jeho vlastná hlúposť a naivita. Rovnako naivná je aj Nagi – jeho nová zamestnávateľka.

Keď vymýšľa plán ako unesie mladú slečnu, aby splatil dlh, čo mu zanechali rodičia, o slečnu prejavia záujem aj ďalší ľudia. V tom reflexívne skočí aby ju zachránil. Keď mu ona chce splatiť dlh za záchranu, povie nešťastné (dvojzmyselné) slová: „Nasleduj ma! Vezmem (odvediem) ťa!“, čo ona pochopí ako „Chcem s tebou chodiť. Buď len moja!“ (Zábavná je tá japončine, nie? V oboch prípadoch ide o preklad tých istých slov z japončiny.)

Takto sa začne ich spoločný príbeh. Aj keď bolo pár miest, kde som sa zasmial, aj napriek tomu celkovo toto anime hodnotím viac ako nudné, než ako zábavné. Určite ho nebudem sledovať priebežne a vôbec neviem, že či vôbec chcem mať…

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP