http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Heavy Object (obrázok, 237 kB)
(8:27 17. októbra 2015)

Dej tohto seriálu sa odohráva v neďalekej budúcnosti. Organizácia spojených národov už nefunguje (rozpadla sa – ani sa nečudujem pri tom ako funguje aj teraz v reálnom svete), svetom vládne vojna. Nie je to však bežná svetová vojna ako sme ju poznali doteraz. Klasické zbrane sú už zastaralé. Bitky už nebojujú tanky, lietadlá, či riadené strely ale veľké zariadenia zvané „Heavy Object“ (ťažké objekty). Integrujú najmodernejšie zbrane, obrovské energetické systémy a sú neporaziteľné bežnými zbraňami (a to vrátane atómových hlavíc na raketách).

V tomto svete sa staneme divákom príbehu Qwenthur-a, ktorý je študentom techniky týchto objektov. Jedného dňa ich základňu napadnú nepriatelia a ich „Baby Magnum“ (objekt prvej generácie) je zničený nepriateľom. Ten však nerešpektuje bežné konvencie a aj po „zamávaní bielou vlajkou“ (keď sa vzdali) útok neprerušil. Preto sa „princezná“ (Milinda, pilotka objektu), ktorá sa pred zničením objektu katapultovala, rozhodne odlákať pozornosť a zachrániť tak vlastných ľudí. Qwenthur však nedokáže zniesť pocit, že sa pre nich obetuje, tak sa ju vydá zachrániť (sám). Či sa mu to podarí, si už pozrite sami.

Autora tohto príbehu poznám z jeho iných diel. Preto viem, že určite nemá bežný spôsob písania/myslenia. Jeho diela sa naozaj vymykajú bežnému priemeru (a to nie vždy v dobrom zmysle, resp. aby som bol presný, tak nie vždy má čitateľ dobrý pocit po prečítaní jeho knihy). Preto som aj od tohto diela očakával dosť veľa a našťastie som nebol sklamaný. Túto sériu kníh som ešte nečítal (osobná politika čítania), tak neviem ako to bude pokračovať. Verím však tomu, že to nebude len tak bežný seriál, ktorý si určite zaslúži pozornosť divákov.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP