http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Inari, konkon, koi iroha (obrázok, 145 kB)
(19:48 15. januára 2014)

Inari je mladé, no dosť nešikovné dievča. Má však dobré srdce. Takže aj napriek tomu, že mešká do školy, zastaví sa, aby pomohla malej líške. V škole pre svoju nešikovnosť strápni Koujiho, svoju veľkú tajnú lásku. Keď sa jej všetko vymyká z pod kontroly a nemôže sa ani ospravedlniť, zistí, že Kouji má rád Akemi. Zo zúfalstva zájde do blízkej inari svätyne (meno hlavnej hrdinky je zrejme odvodené od typu svätyne). Miestna bohyňa jej chce splniť jej želanie, no ona bez rozmyslu povie, že chce byť Akemi, čo bohyňa pochopí tak, že zmení jej fyzickú podobu. No len čo teraz. Domov, ba ani za priateľmi s cudzím telom sa ísť predsa nedá. Veď kto už len uverí, že ja som ja, aj keď vyzerám ako niekto iný. A zobrať želanie späť? Je to vôbec možné?

Anime je celkom zábavné. Povedal by som, že taká klasika čo sa týka romantických komédii. Na začiatku ma trochu prekvapili niektoré kresby v úvodnej animácii, ale žiaľ nemôžem anime ako celok označiť za nadpriemerne dobré ani v tejto oblasti. Po pravde, keby tam nebolo nárečie v dosť veľkej miere (predsa len dej sa odohráva v Kjóte a hlavná hrdinka „kawaii zaťahuje“ tým správnym spôsobom), tak toto anime ani len nezačnem pozerať. Ľudské postavy sú ináč celkom normálne, teda až na jednu kamarátku hlavnej hrdinky, ktoré je na moe. Nesmiem samozrejme zabudnúť na bohyňu, zopár líšok zo svätyne. Mohol by to byť celkom dobrý oddychový seriál na oslávenie polovice pracovného týždňa... ^__^

(19:53 19. marca 2014)

Po krátkych 10 častiach skončil celý seriál (a to napriek tomu, že manga má 7 kníh a stále pokračuje). Príbeh bol celkom prekvapivý. Prvé časti obsahovali aj nejaké scény, ktoré sa mi nepáčili (rozumej najradšej by som ich vynechal), ale celkovo po rozbehnutí príbeh sa uberal smerom k vážnejším témam. Samozrejme všetko je relatívne. Netreba čakať psychologickú drámu, ale skôr oddychový seriál, ktorý je zameraný na detského diváka. Teda aj vážne témy sú skôr z tém dospievania a podobných bežných vecí. Celkovo seriál hodnotím skôr kladne (aj keď boli scény, ktorými som sa mal naozaj veľký problém prehryznúť). Animácia bola v norme, príbeh celkom zaujímavý, niektoré melódie, ktoré zneli v pozadí boli celkom príjemné. Celkovo teda udelím jeden bod.

Ešte jedna poznámka. Manga sa dosť odlišuje od anime. Teda to platí aspoň pre začiatok mangy, ktorý som si zo zvedavosti prečítal. Keďže som prečítal naozaj málo strán mangy, tak ani neviem do akej miery sa to odlišuje v príbehu.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP