http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Inou Battle ha nichijou-kei no naka de (obrázok, 158 kB)
(9:55 23. decembra 2014)

Príbeh začína v klubovni školského literárneho klubu. Skupinku členov tvoria 4 dievčatá a jeden chalan. Práve on trpí „chorobou“ v Japonsku volanou chuunibyou. V skratke ide o to, že si vytvoril vlastný fantazijný svet, kde má nadprirodzené schopnosti. Prečo? No preto, že je to „kúlové“ (to si aspoň myslia postihnutí). Jedného dňa, keď takto vyvoláva svoje temné sily zrazu mu naozaj začne horieť plameň na ruke. Dej sa zrazu presunie pol roku do budúcnosti, keď tieto schopnosti už majú aj všetky dievčatá 4 dievčatá. Naša skupinka využíva tieto schopnosti na zábavu a relax. Prečo ich však dostali, alebo čo s nimi?

V podstate skoro od začiatku mi bolo jasné, že sa v pozadí niečo odohráva, ale vysvetlenie týchto schopností prišlo až naozaj dosť neskoro. Skutočné vysvetlenie deja v pozadí prišlo až vo 8. epizóde, ale to len ako vsuvka. No aj tu je možné pochybovať, že či je úplné. Príbeh sa tejto línii venuje len veľmi okrajovo. Zdá sa ako keby tento seriál bol len bočným príbehom iného (akého, to už radšej nepoviem; mohlo by to totižto pokaziť pôžitok z pozerania).

Tento seriál je (v podstate skoro celý) len taká pohodovka zo školského prostredia. V podstate by sa dalo povedať, že je to romantická komédia s malým háremom. Tí čo by v háreme čakali bežné veci (ako napríklad dievčatá zápasiace o chalana, alebo šteklivé zábery, napríklad pod sukne) budú určite sklamaný. Tu všetky bežné trápne vsuvky nahrádzajú nadprirodzené schopnosti. Na moje prekvapenie to malo navyše aj celkom dobrý príbeh. Samozrejme to nie je možné porovnávať s veľkými drámami, ale na to, že ide len o oddychový jednoduchý seriál, príbeh tu bol až prekvapivo dobrý a nechýbala ani nejaká tá pointa. Za to udelím jeden bod. Hudba, animácia a ani nič iné už nevyniká na toľko, aby som za to udelil body. Jedinou chybou seriálu je asi len to, že má otvorený koniec. Za to ale bod nestrhnem v nádeji, že to nie je koniec deja a do seriálu sa dostal len začiatok celého veľkého príbehu.

Súčet bodov

  • + 1 bod za príbeh a pointu (aj keď v seriály nie je príbeh ukončený),
  • 0 bodov za hudbu (bežná úroveň),
  • 0 bodov za animáciu (taký normálny priemer),

Celkovo + 1 bod.

Záverečné zhrnutie: kto má rad takýto jemný štýl oddychových anime, určite nespraví chybu ak si to pozrie. Kto však chce bojovky a krv, alebo šteklivé zábery, nech tento seriál nepozerá.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP