http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Isshuukan Friends (obrázok, 149 kB)
(20:04 6. apríla 2014)

Hlavný hrdina Yuuki si všimne, že jeho spolužiačka Kaori nemá priateľov a s nikým sa nerozpráva. Jedného dňa (pondelok) jej preto povie, že sa s ňou chce spriateliť. Jej odpoveď ho naozaj prekvapí. Povie mu, že je rada, ale nemôže. Yuuki je deprimovaný, ale nevzdá to po prvom neúspechu. Preto aspoň začne chodiť spolu s ňou obedovať, nie ako kamarát, ale len tak. Postupne prejde týždeň. Yuuki zistí, že Kaori je veľmi milá a priateľská, len nemôže mať priateľov. Nie však preto, lebo jej to niekto zakázal. V piatok mu Kaori povie, že nech už s ňou nerozpráva a že ona na všetko zabudne, tak nech na to zabudne aj on. Pre Kaori prichádza v pondelok ten deň, keď sa jej vymažu všetky príjemné spomienky, kam patria aj spomienky na priateľov a ľudí s ktorými chce tráviť čas. A naozaj si Kaori v pondelok nič nepamätá. Yuuki to však nevzdá. Ako jeho snaha dopadne sa dozvieme v tomto príbehu.

Námet so stratou pamäti nie je nový. Rôzne variácie sa tu už niekoľko krát objavili. Tento prípad je však najneuveriteľnejší zo všetkých (a to aj keď by som odmyslel to, že práve pondelok je dňom vymazania, alebo by to bol iný deň). To však nebudem rozoberať, pretože toto je konečne prvý naozaj dramatický príbeh tejto sezóny. Dej v prvej časti bol naozaj dobrý so slušným príbehom. Síce neviem si celkom predstaviť, čo budú celý čas robiť (teda po tom, čo vyčerpajú bežné veci ako návštevu rodinnej reštaurácie, karaoke a ďalšie bežné veci). V každom prípade som zatiaľ nadmieru spokojný a teším sa na ďalšie časti. Dúfam, že si udržia úroveň.

(18:58 24. júna 2014)

Aj keď začiatok seriálu bol celkom sľubný, postupom času tempo trochu ustalo a zo záveru som bol aj trochu sklamaný. Síce sa veľa vecí počas deja vysvetlilo (a to vrátane straty pamäte), ale akosi tomu chýbala tá správna šťava. Anime bolo oproti mange upravené. Niektoré udalosti sa v mange odohrali v inom čase a na inom mieste. Príbeh (aspoň tú malú časť, čo som už stihol prečítať) to ale neovplyvňuje.

Za nápad udelím jeden bod, ale to je tiež len so zažmúrenými očami (ako zvykli hovoriť učitelia). Za spracovanie, hudbu, animáciu a ani nič iné už ale bod udeliť nemôžem. A to nie len pre to, že som bol zo záveru sklamaný. Aj napriek tomu, že tento seriál nie je extra výnimočný, môžem ho však odporučiť ako krátky relaxačný príbeh.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP