http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
K-ON! (obrázok, 200 kB)
(19:25 29. januára 2010)

Dlho som rozmýšľal ako začať s hodnotením tohto anime a nič poriadne mi nenapadlo. Práve som dopozeral poslednú „14. časť“ (OVA bonus) k tomuto seriálu. Podľa mňa ide o jeden z najlepších seriálov minulého roku a úplne najlepšiu minuloročnú komédiu. Oficiálne je K-ON! zaradený medzi „moe“. Ja však toto zaradenie, resp. celý tento „žáner“ neuznávam (z jednoduchého dôvodu, nič nehovorí o kvalite diela a viem, že na mňa nezaberá, keď sa mi nepáči takmer každý výtvor s touto „moe nálepkou“, ale pritom K-ON! sa mi páči).

Základný príbeh nie je práve zložitý. Mnohí dokonca tvrdia, že to prakticky žiaden príbeh nemá. Názov anime je skratka japonských slov „karui ongaku“, ktoré v preklade znamenajú „ľahká hudba“. V centre deja je skupinka dievčat, ktoré si v rámci školského klubu „ľahkej hudby“ založili hudobnú skupinu. V tomto klube sa stretli dievčatá s tak rozdielnym charakterom, že za normálnych okolností by sa ani nikdy nemali stretnúť a spriateliť, ale tu sa to stalo. Začiatky sú samozrejme ťažké a je priam neuveriteľné ako rýchlo dievčatá dali dokopy niečo, čo sa naozaj dalo počúvať. Dej, resp. príbehy dievčat majú celkom dobrý spád, keďže seriál má len 12 regulárnych častí deja plus 2 špeciálne časti (pokračovanie príbehu po nejakom tom čase od skončenia regulárnych epizód). Mangu som ešte nestihol prečítať, ale podľa toho, čo som pozeral, príbeh pokračuje normálne ďalej.

Aj keď viem, že nie som práve objektívny (hlavne pokiaľ ide o anime s hudobnou tematikou) dám sa do hodnotenia. Na mňa zapôsobila hlavne hudobná stránka tohto anime. Ale to však nie je jeho jediné dobre miesto. Nájde sa tu aj dosť dobrých vtipov a vtipných scénok, aj keď niektoré si mohli (podľa môjho názoru) aj odpustiť (hlavne tie, ktorým ja nadávam „nohavičkové vtipy/scénky“ im podobné zbytočné ecchi). Za humornú časť udelím 2 body, keďže som sa naozaj dobre bavil a mnohé z vtipov sa mi ani pri opakovanom pozeraní nezdajú byť nudné/trápne. Za hudobnú stránku anime musím chtiac nechtiac udeliť až tri body. V hodnotení anime hudby za príslušný kvartál toto anime získalo naozaj veľmi dobré hodnotenie. Prvé dve miesta obsadili úvodná a záverečná zvučka. Postupnosť prerušila profesionálna speváčka Nana Mizuki (so zvučkou z anime White Album) a následne nasledovala na štvrtom mieste ešte jedna pesnička z K-ON! (jedna z ich „koncertných pesničiek“). Za animáciu a príbeh ako celok už neudelím žiadne body. Animácia sa mi nezdala byť na toľko výnimočná aby si to zaslúžila. Podobne je to s príbehom. Keď som sa pokúšal ho nejako sformulovať zistil som, že to ani veľmi nejde nejako rozumne zhrnúť (okrem toho, čo som už hore napísal). To však neznamená, že by sa tam nič nedialo...

Súčet bodov

  • + 3 body za hudbu – resp. pesničky,
  • + 2 body za vtipnosť (bez preháňania slabých vtipov),
  • 0 bodov za animáciu,
  • 0 bodov za príbeh.

Celkovo + 5 bodov.

(Odporúčanie na záver:) Komu nevadí „moe“, character design a hudba v anime by si toto dielo mal určite pozrieť.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP