http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Kiddy Grade
(19:05 30. decembra 2007)

Toto anime patrí medzi moje obľúbené a preto ani moje hodnotenie určite nebude objektívne. Osobne som veľkým fanúšikom Sci-Fi žánru a hlavne keď je dobre kombinovaný s inými prvkami. Kiddy Grade je presným príkladom takejto kombinácie. Po prvom dopozeraní TV seriálu som dlho vyhlasoval, že toto je najlepšie Sci-Fi všetkých čias (aké som dovtedy videl samozrejme). Dnes to už netvrdím, ale aj napriek tomu ho radím do najlepších kúskov, čo som kedy videl.

Filmy sú rekapituláciu celého seriálu. Keďže som seriál videl už dávnejšie tak si ani presne nespomínam na všetky scény, ale mám pocit, že boli pridané scény, ktoré v TV verzii chýbali. Nebolo ich však veľa (teda tých scén, ktoré som si nepamätal). Po dopozeraní filmov, som však mal pocit, lepšieho vysvetlenia deja ako pred pozeraním filmov. Jednak to bolo aj iným poradím ako bol vysielaný TV seriál, ale možno to bolo práve doplnenými scénami.

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Tu sa fantasticky spája originálny nápad hlavných hrdiniek a hrdinov (no možno až tak originálny nie je, ale v celkovej koncepcii príbehu ho za originálny považujem) s veľmi kvalitným pozadím a spracovaním. Za nápad udeľujem 2 body, rovnako ako aj za príbeh. Aké je presne ozvučenie v TV seriáli si už presne nepamätám (teda okrem zvučiek), ale vo filmoch je ozvučenie veľmi dobré. Za to udelím jeden bod. Animácia bola na rok výroby rovnako lepšia ako vtedajší priemer (aspoň podľa mojich spomienok na anime, čo som v tom čase pozeral). Za to udelím tiež jeden bod. Aj napriek tomu, že predstavovanie postáv a teda aj rozbeh príbehu bol podľa viacerých ľudí dlhý a pomalý (osobne to tak nevnímam) Následný spád deja je po rozbehu veľmi silný. Aj napriek tomu, že moje odhady deja do budúcnosti sa naplnili (predpovedal som dej s veľkou presnosťou, čo osobne nemám rád), ma stále dokázali prekvapiť. A to práve tým, že to čo som predpovedal o niekoľko epizód dopredu sa stalo vždy podstatne skôr a namiesto toho, aby to uzavreli, tak dej posunuli do ďalšej roviny. Nedialo sa to však žuvačkovým spôsobom ako je to bežné pri nekonečných seriáloch (stále sa vymyslia nový silnejší nepriatelia a nové pokračovanie len aby sme neprestali), ale predĺženie bolo logické a bez pridávania nových nepriateľov. Za to udelím posledný bod. Ako som už na začiatku hovoril, keďže toto anime patrí medzi moje obľúbené, nebudem strhávať žiadne body (ani neviem za čo by som ich strhol).

Súčet bodov

  • + 2 za nápad identity hlavných hrdinov,
  • + 2 body za príbeh,
  • + 1 bod za kvalitné ozvučenie príbehu,
  • + 1 bod za animáciu,
  • + 1 bod spád deja.

Celkovo + 7 bodov.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP