http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Kyoukai no kanata
(7:26 27. októbra 2013)

Veľa ľudí od tohto anime čakalo dosť akcie. Hlavný hrdina je polovičný youmu (kategória nadprirodzených bytostí) a je nesmrteľný. Hlavná dievčenská postava je posledná z rodu, ktorý manipuluje krv. Z kvapky vlastnej krvi vytvorí meč a bojuje s ním proti (zlým) youmu. Potenciál na akciu to má, ale samozrejme je tu aj dej a ten je dosť založený na slovách. Ja osobne nie som až tak sklamaný. V prvom rade som nemal prehnané očakávania (nečakal som akciu polovicu epizódy). Po prvej časti to možno mnohý vzdali, no v druhej časti sa to zlepšilo (teda toľko aspoň môj skromný názor; mne osobne sa to páči).

Musím povedať, že postavy, resp. ich charaktery, možno nie sú práve najoriginálnejšie. Radšej ani nebudem hovoriť aké majú fetiše/úchylky. Našťastie celkové spracovanie, dej, ako aj interakcia postáv sú celkom zaujímavé. V príbehu sa našťastie okrem bežných vecí objavia aj iné skutočnosti, ktoré ho robia netradičným. Je to taký celkom vyvážená zmes humoru (aj keď miestami dosť trápneho), akcie a príbehu. Musím však povedať, že mi niektoré postavy lezú na nervy. Našťastie celkový balans je skôr kladný, takže seriál ako taký budem pozerať ďalej (aspoň zatiaľ).

Pre tých, ktorý to vzdali po prvej časti by som odporučil, aby si pozreli prvé tri časti. Myslím, že po sklamaní z prvej časti sa to zlepší a viacerí nakoniec nebudú ľutovať.

(19:45 18. decembra 2013)

Skončil dlho očakávaný prvý akčný seriál od KyoAni. Nakoniec bol teda naozaj dosť akčný a to aj napriek tomu nepriaznivému začiatku. Aj keď neľutujem, že som to pozeral, som naozaj rád, že to už skončilo. Celkovo som sa nenudil, ale... Osobne by som viac uvítal (namiesto šiestej fanservice filler epizódy) vysvetlenie niektorých veci z deja. Príbeh bol plný nečakaných zvratov. Keď som už čosi začínal tušiť, tak sa zrazu všetko zmenilo. Napätie v deji pretrvávalo a aj ukážky na ďalšiu časť boli spravené dobre. Škoda len, že preklad knihy ešte nie je dokončený. Určite sa teším na to, že si ju prečítam a zistím ako KyoAni pozmenilo pôvodnú knihu. Na jednej strane dúfam, že knihu nezmenili veľmi, ale na druhej by bolo dobré, keby bola kniha zmenená, aby som zase raz čítal iné úplne dielo. (A dúfam lepšie ako to bolo v predchádzajúcom prípade.)

Na záver ešte jedno malé upozornenie. Internetové špeciály so „súdom“ je naozaj moe a fujoshi odpad. Radšej sa tomu vyhnite.

P. S. Hodnotenie dnes nebude. Jednak som ešte dosť rozrušený z dvoch akčných stredajších seriálov, ale pri objektívnom hodnotení by som musel strhnúť dosť bodov za postavy (ich charaktery) a iné nezvládnuté pasáže.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP