http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Koi to senkyo to chocolate (obrázok, 206 kB)
(9:15 8. júla 2012)

Toto anime je moje najväčšie sklamanie tejto sezóny. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Prvý je ten, že som ho totálne zle odhadol (z popisu, ktorý som čítal a reklamných videí). Môj odhad bol pôvodne mierený na príjemný ľahší seriál zo školského prostredia, kde bude primeraná kombinácia lásky, drámy (v podobe školských volieb) a čokolády (teda zábavy a ľahkých rozhovorov). Prvý šok prišiel hneď na začiatku, keď to začalo ako dosť drsná dráma (relatívny pojem, ale na školské prostredie je až príliš drsný začiatok). Druhý šok prišiel po zvučke. Po dráme zrazu ani chýru ani slychu. Začal sa len trápny hárem, ktorého trápnosť je snáď poraziteľná už len trápnosťou cenzúry, ktorú aplikovali v TV verzii. Klasickosť zloženia háremu narúša len jeden príslušník 4 % menšiny. Jediným pozitívom je možno len to, že dievčatá neútočia na jediného normálneho chalana tak ako to zvykne byť v niektorých háremoch. Toto pozitívum ale kazí druhý chalan, ktorý dosť nechutne štartuje po hlavnom hrdinovi.

Príbeh je na prvý pohľad jednoduchý. Hlavnú tlupu (náš hárem) tvorí krúžok „výskumu jedla“, ktorého hlavnou a jedinou úlohou je ochutnávať a hodnotiť nové sladkosti. Samozrejme rozpočet krúžku je veľký, veď sladkosti sú drahé (obzvlášť v Japonsku). Výsledok pôsobenia krúžku si viete všetci domyslieť (žiaden). Práve v tejto situácii prichádzajú nové voľby za študentského predsedu školskej rady (po afére súčasného predsedu). Jedna z kandidátok má plán, zrušiť krúžky, ktoré nemajú žiadne výsledky a teda by to bol koniec nášho háremu. Druhým kandidátom na voľbu je iný neschopák, ktorý ešte pred začiatkom kampane rozdáva darčekové šeky na nákup. Tak sa tlupa rozhodne, že nominuje niekoho zo svojich radov a všetky dievčatá rozhodnú, kto to bude a už je jasné, že kandidovať bude „majiteľ háremu“.

Už v úvode je naznačené, že tam je, alebo lepšie povedané bol, alebo mohol by byť potenciál na dobrý dej so slušnou drámou (pravdepodobne spojenú s intrigami pri voľbách). Tieto intrigy, vydieranie a podobné skutočné dejové prvky sú naznačené aj počas deja. Celé to však okrem háremu kazia aj iné pochybné okolnosti, ktoré podľa správania sa okolia vidí len hlavný hrdina (ako napríklad vrtuľka na hlave jedného zo spolužiakov, ktorý vyzerá ako keby bol vyrezaný z dreva, hranatá pohyblivá socha/robot). Ku dráme zo začiatku sa vráti dej až na úplnom konci prvej epizódy niekoľko‑sekundovým záberom.

Aj keď som pôvodne myslel, že tento seriál budem pozerať po prvej časti to skôr vyzerá na presný opak. Ak by ten začiatok a koniec boli skokom dopredu, resp. dej uprostred bol návratom do minulosti, pred udalosti z úvodu, potom by tento seriál mohol mať celkom slušný potenciál. Momentálne mám však len pocit, že to bude len ďalší zbabraný seriál. Teda, že to nebude ani pozerateľný hárem, ani ľahká romantika, prípadne zábava, a už vôbec nie poriadna dráma. Zostáva len posledná nádej, že to nebudú len jednoducho dadaistický spojené rôzne prvky bez ladu a skladu.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP