http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Mouretsu uchuu kaizoku (obrázok, 189 kB)
(18:53 30. júna 2012)

Tento seriál začal ešte v zimnej sezóne. Pôvodne som po podľa ukážiek ani neplánoval pozerať. Predsa len, v názve sú piráti, hlavná hrdinka je stredoškoláčka, ktorá má na hlave pirátsky klobúk a riadi vesmírne plavidlo. Znie to teda dosť čudne. Ani sám neviem čo presne ma viedlo k tomu, aby som to začal pozerať, ale nakoniec som to riskol. Aj keď som po prvých epizódach mal pocit, že som nesprávne odhadol anime, po dopozeraní môžem našťastie zhodnotiť, že som len netrafil priebeh, ale celkovo som sa až tak nemýlil. No poďme však pekne po poriadku.

Príbeh začína úplne nenápadne. Hlavná hrdinka Marika je prváčka na strednej škole. Je priam fanatickou členkou školského krúžku jachtingu (samozrejme nie morského). Popri štúdiu a krúžku si privyrába na brigáde v špecifickej kaviarni. Jedného dňa prídu do kaviarne zvláštny hostia. Títo sa následne ukážu aj u nej doma. Sú to starí známi jej mamy. Prichádzajú so zlou správou. Zomrel jej manžel a otec hlavnej hrdinky. Marika otca nepoznala, no zrazu sa dozvedela, že bol pirát a jej mama bola obávaná pirátka Blaster Ririka. Zvláštnosť tohto sveta ešte len prichádza. Piráti tu majú niečo ako živnostenský list a profesia kapitána pirátskej vesmírnej lode môže, resp. musí byť len zdedená. Teraz sa Marika musí rozhodnúť, či sa chce stať pirátkou, alebo zostane obyčajnou stredoškoláčkou. (Podľa názvu seriálu je asi jasné ako sa rozhodne.) Tomuto rozhodnutiu však ešte predchádza niekoľko incidentov.

Aj keď po pomalšom rozbehu to vyzeralo dobre/sľubne, potom sa to začalo kaziť. Nebolo to až také zlé, ale zase to ani nemôžem vychváliť. Aj keď som za na začiatku tešil na každú ďalšiu časť. Po dopozeraní som chvíľku zvažoval, že či to vôbec stálo za to.

Ak by som mal tento seriál objektívne zhodnotiť, tak by to bolo naozaj rozpačité hodnotenie. Za nápad sveta a postáv (resp. kombinácie postáv, keďže vymyslieť úplne originálnu postavu je asi už nemožné) by som mal udeliť jeden bod. Predsa len myslím si, že je to celkom originálne (samozrejme, vesmírny piráti sami o sebe nie sú originálny, ale v kombinácií s legálnosťou a podobne je to nové). Spracovanie seriálu bolo celkom dobré. Keďže pôvodnú sériu románov som ešte nečítal, neviem zhodnotiť ako dobre spracovali pôvodný námet, ale samostatne posúdené seriál mal slušné množstvo dobrých úsekov, za ktoré si zaslúži jeden bod. Žiaľ obsahová kvalita kmitala a nebola stála. Dobré časti boli vystriedané časťami, kde sa nie len že nič nestalo, ale kde som sa len čudoval, že na čo to tam vôbec vsúvali. Za túto vadu musím žiaľ strhnúť jeden bod. Samotné ukončenie seriálu... K tomu sa mi ani veľmi nechce vyjadrovať. Aj keď bola možnosť uzavrieť to celkom rozumne, nespravili to tak. Záver sa mi zdal byť vytvorený dosť na silu, resp. neprirodzene (a to nehovorím o tom, že by zasiahlo ministerstvo pre mentálny vývin mládeže a z beznádejnej situácie zrazu vyviazol hlavný hrdina bez zranení). Za to ukončenie žiaľ musím strhnúť ďalší bod. Posledný bod bude kladný, keďže sa mi páčili prakticky všetky zvučky a to nie len po zvukovej stránke.

Súčet bodov

  • + 1 bod za originálny nápad, resp. kombináciu,
  • + 1 bod za (skoro všetky) zvučky,
  • + 1 bod za spracovanie a zopár dobrých častí,
  • - 1 hod za nevyváženosť a hluché miesta,
  • - 1 bod za ukončenie seriálu.

Celkovo + 1 bod.

Odporúčanie na záver: Zopár častí bolo naozaj dobrých, ktoré by sa určite oplatilo vidieť. Problém je ten zvyšok a potreba špecifikácie, čo nie je potrebné pozerať.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP