http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Mahou sensou (obrázok, 119 kB)
(17:03 10. januára 2014)

Kde bolo, tam bolo, v krajine za zrkadlom... vlastne nie, takto začína iná rozprávka. Za siedmimi horami, siedmimi dolami v krajine vychádzajúceho slnka, spadlo dievča na chlapca... a ani toto nie je ono, takto začína priveľa rozprávok a zvyčajne dosť trápnych. Toto je však iný prípad, hoci oba nedokončené úvody by mohli byť aj úvodmi k tomuto seriálu.

Takeshi nežije v práve šťastnej domácnosti. Aby som ho citoval: „Ak by som mohol opustiť tento dom, šiel by som kamkoľvek, hoc aj do pekla.“ To sa však nestane, alebo žeby predsa? Po príchode do školy, keď ide do haly na tréning z dverí vypadne dievča v bezvedomí. Odnesie ju na ošetrovňu, no žiaľ nie je tam nikto, kto by mu pomohol. Keď sa Mui preberie nasleduje sled udalostí, aký by sa dal čakať. Hlavný rozdiel je v tom, že Mui sa bráni strelnou zbraňou, ktorá strieľa magické náboje. Po krátkom vyjasnení toho čo sa stalo sa situácia prudko zmení. Do ošetrovne vtrhne skupinka, ktorá prenasleduje Mui. Takeshi ako správny džentlmen ju musí zachrániť. Do akcie sa neskôr primieša aj Takeshiho priateľka a aj jeho kamarát. Keďže teraz sú už aj ich životy v ohrození vezme Mui všetkých „za zrkadlo“, do krajiny čarodejníkov.

Dej ma celkom zaujal. Je tu dobrá šanca na vývoj, náznak temného príbehu, slušná pravdepodobnosť akcie. Po pozretí reklám na zimnú sezónu som toto anime zaradil len do kategórie „možno skúsiť“, no teraz je už isté, že dostane šancu troch častí a je vysoko pravdepodobné, že ho budem pozerať (a radšej vyradím iné bludy).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP