http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Majokko shimai no Yoyo to Nene (obrázok, 150 kB)
(7:09 28. júna 2014)

Film Sestry čarodejníčky Yoyo a Nene sa začína vo svete, kde sú čary bežné. Práve sa obe sestry pokúšajú zneškodniť v lese vyčíňajúcu nebezpečnú vodnú príšerku (celkom slušných rozmerov). Po skončení však v ich lese vyrastie z ničoho čudný strom (ak sa to tak dá nazvať), ktorý obsahuje aj paneláky a iné stavby. Yoyo sa vyberie na prieskum, no keď sa jej podarí vojsť do výťahu, tak sa už nevie dostať von. Zrazu sa začnú diať čudné veci a Yoyo sa ocitne v našom svete (samozrejme v Japonsku). Tu už tiež nie je všetko s kostolným poriadkom. Rodičia hlavného chlapčenského hrdinu sa premenili na malé slizové príšerky. Yoyo to samozrejme identifikuje ako prekliatie. Čo však robí mágia v našom svete? Ako sa sem dostala?

Príbeh síce začína ako obyčajná slabá rozprávka pre deti, ale nie je to až také zlé, ako to na začiatku vyzerá. Nehovorím však že to je dielo pre náročného diváka. Predsa len, je to rozprávka. Nie je to však zlá rozprávka. Po tom, čo sa dej rozbehol to začalo byť celkom pútavé. Kresba nepatrí medzi tie každodenné, ktoré máme možnosť vidieť v dnešných seriáloch. Je však celkom dobrá a preto udelím jeden bod. Podobne je na tom aj ozvučenie. Je dobre zosúladené a záverečná pesnička je celkom príjemná, za čo udelím druhý bod. Za nápad, príbeh a jeho spracovanie udelím 2 body (samozrejme že sme v kategórii rozprávka).

Súčet bodov

  • + 1 bod za kresbu,
  • + 1 bod za hudbu a ozvučenie,
  • + 2 body za nápad/príbeh/spracovanie,

Spolu +4 body.

Aj keď tento film nemôže byť hodnotený ako fantastický, v kategórii rozprávka je celkom dobrý. Kto má chuť pozrieť si nejako rozprávku, určite neurobí zle, keď si pozrie tento film.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP