http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Gakuen Utopia Manabi Straight!
(13:26 9. januára 2007)

V tomto prípade pôjde zrejme o (mierne bláznivú) komédiu zo školského prostredia. Na tejto škole všetko funguje akosi ináč (rozumej čudne) a je plne svojských (rozumej čudných) postav. Rozhodne by som to však neporovnával s Haruhi (ide o „čudné“ veci iným smerom ako to bolo v prípade Haruhi, skôr by som to prirovnal ku Bannou bunka nekomusume TV až na absenciu samotného androida (rozumej Akiko/Nuku Nuku)). Anime dám ešte šancu druhej epizódy, nakoľko po prvej epizóde vlastne ani neviem čo si mam o tomto výtvore myslieť.

(22:16 23. januára 2007)   autor: Magic

No, tých spoločných znakov s Haruhi sa tam dá nájsť dosť (a teraz nemyslím len seiyuu) - minimálne silnú vodcovskú osobnosť na čele, pri ktorej sa očividne nebude dať nudiť. A Mei-chan navyše charakterovo akoby z oka vypadla Yuki Nagato.

Plusové body navyše za prvú časť: Celkom fajn tá pesnička školy, škoda, že sme aj my takú nemali, určite lepšie než Gaudeamus Igitur. Dosť originálny nápad s tým „plastelínovým“ endingom (hoci ta hudba doň moc nepasuje).

Tým nechcem povedať, že by som sa bavil viac, než pri Haruhi, ale pri tej biede, ktorá nás čaká, vyzerá seriál celkom nádejne.

(9:14 20. októbra 2007)

Je ťažké napísať niečo ku tomuto anime tak, aby som ničo povedal a zároveň nič neprezradil. Ide o príbeh piatich žiačok a ľudí okolo nich (škola, rodina…). Dej sa odohráva v budúcnosti. Ide v podstate o skoro normálny život na dievčenskej škole a s ním spojené životné problémy a situácie. Samotné dievčatá sú úplne odlišné charaktery, ale životné situácie ich spojili a stali sa z nich najlepšie kamarátky a spolu prežívajú ťažké aj pekné časy.

Za animáciu neudeľujem žiaden bod, pretože aj napriek tomu, že je celkom dobrá, nie je extra výnimočná (aj keď zase nie je každodenná). Ozvučenie je však spravené veľmi dobre. Za to udelím jeden bod. Za samotný príbeh, spracovanie a zábavu udeľujem 2 body. Nemôžem povedať, že by toto dielo bo nejako extra geniálne, ale ja som sa pri pozeraní určite dobre bavil a ani chvíľku som sa nenudil. Hlasový herci boli zvolený veľmi dobre. Rovnako aj speváčka zvučiek. Za obe zvučky a vsunuté pesničky (aj keď by som ich uvítal viacej) udeľujem ešte jeden extra bod. Záverečná zvučka je animovaná bábkami.

Súčet bodov

  • 0 bodov za animáciu,
  • + 1 bod za ozvučenie,
  • + 2 body za ozvučenie počas deja,
  • + 1 extra bod za hlasy a pesničky.

Celkový stav je teda + 4 body

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP