http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Tokyo Marble Chocolate
(15:59 16. marca 2008)

Koncom minulého roku, sa objavilo malé dielko s nič nehovoriacim názvom. Pravdepodobne by si ho ani nikto nevšimol, nebyť toho, že ku nemu spravila titulky jedna zo starších známych skupín. K samotnému príbehu nie je veľa čo povedať, aby som nepokazil divákovi zážitok z pozerania. Poviem len toľko, že ide o príbeh jednej mladej (zaľúbenej) dvojice. Teda všetci, čo nenávidia romantiku môžu prestať čítať a tomuto dielku sa radšej vyhnúť.

Pre romanticky založených poviem len toľko, že tieto dve epizódy hovoria ten istý príbeh, len z rôznych perspektív. Takže poradie pozerania nie je až také rozhodujúce. Pravdepodobne je však lepšie začať prvou (dievčenskou) časťou nazvanou „mata aimashou“. Aj keď možno by mohlo byť pre niekoho zaujímavejšie pozerať to v opačnom poradí, podľa mňa je takto väčší zážitok z pozerania (hlavne z nečakaných udalostí, ktoré nastanú počas deja). V druhej časti je potom vysvetlené, to čo by mohlo byť z prvej časti nejasné.

Romantické príbehy sú celkovo dosť bežné. Tu si autori na pomoc zavolali ešte aj neobvyklých (aj keď v anime nie až tak zriedkavých) „účinkujúcich“. Dlho som váhal, že či mám za príbeh a jeho spracovanie udeliť nejaký ten bod, ale vzhľadom na to, že v poslednej dobe prevládajú dosť nudné a slabé príbehy, udelím len jeden bod a to ani nie tak za originalitu, ale za príjemne spestrenie inač všeobecne známych scenárov (hlavne pre spracovanie samotného námetu). Ozvučenie nie je nejako úžasné, ale ani nie je zlé. Preto nebude ohodnotené ani kladne, ani záporne. Čo sa samotnej animácie týka, tu som ani neuvažoval, či udelím body, ale koľko. V dnešnom svete plnom počítačovej grafiky a typických (niekedy až trápne rovnakých) štýlov kresby je toto dielko príjemným spestrením. Príjemne pohľady na maľované scény (aj keď žiaľ nie všetky) pôsobí priam relaxujúco pre oči unavené perfektnou matematickou dokonalosťou počítačovej animácie. Aj animácia postáv, napriek tomu, že niekedy pôsobí afektovanie nie je zle spravená (určite je lepšia ako trápne scény iných nových anime). Celkovo teda za animáciu udelím 2 body.

Súčet bodov

  • 1 bodov za príbeh a jeho spracovanie,
  • 0 bodov za ozvučenie,
  • 2 bodov za animáciu, ktoré dosť silno uniká aktuálnemu priemeru.

Celkovo + 3 body.

V prípade tohto anime, je ťažké určiť jednoznačne odporúčanie. Odporúčam pozerať hlavne ľudom, ktorý si chcú oddýchnuť (bez veľkého myslenia pri pozeraní) a nevadí im romantika.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP