http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Meitantei Conan (filmy)
11. film: (6:29 13. októbra 2007)

Dej filmu začína policajnou naháňačkou. Na tom by nebolo nič zaujímavé, pokiaľ by nenaháňali Lupina a Fujiko. Po veľkej naháňačke sa dozvieme pomôcku (meno ostrova) pre ďalší dej. Samozrejme zhodou okolností na ostrove sa nachádza aj Kogoro, Conan a vlastne celá „rodinka“. Jedinou chybou je, že nie je prítomný ani Heiji, ani Kaitou Kid, ktorý majú zvláštny spôsob vylepšenia deja už len svojou prítomnosťou. Ale aspoň, že tu je Sonoko, Hakase a Haibara, ktorá tiež dokáže vylepšiť dej svojou prítomnosťou.

Ku samotnému príbehu veľa hovoriť nebudem (predsa vám nebudem kaziť zábavu pri pozeraní). Poviem len toľko, že je menej akčnejší ako posledných pár filmov. Animácia a ozučenie je klasicky „Conanovské“. Jediná vec, čo sa mi nepáči, že zrušili pesničku „Kimi ga ireba“ (aj keď najlepšia bola verzia v prvom filme a v posledných filmoch ju nejako prestali používať).

12. film + OVA príbeh: (6:28 18. októbra 2008)

Zaujímavou zhodou okolností presne rok a 5 dní po napísaní komentáru k predchádzajúcemu filmu píšem komentár po dopozeraní momentálne aktuálneho filmu. V tomto filme sa opäť raz vrátili k detektívke bez zbytočnej akcie, ale pritom s typickým napínavým dejom. Aj keď už to bolo trochu poslabšie, lebo minimálne v dvoch rozuzleniach/vysvetleniach predbehol aj samotného Conana. Oveľa skôr mi došli niektoré súvislosti ako jemu...

Príbeh je tento krát umiestnený do sveta klasickej hudby a hudobníkov s absolútnym sluchom. (Žeby to bola inšpirácia z iného príbehu z tohto prostredia?) Na začiatku ma dosť prekvapila explózia, ktorú som naozaj nečakal (teda aspoň určite nie takto). Následne sa samozrejme začne vyšetrovanie, kde nechýba ani „Conan s rodinkou“. Postupne sa ponárame do sveta klasickej hudby a zoznamujeme sa s hrdinami. Akcia je tento krát dosť slabšia oproti predchádzajúcim filmom, ale to vôbec nie je na škodu. V tomto príbehu a prostredí by akcia pôsobila skôr rušivo. (Tento krát by aj Heiji a Kaitou Kid len kazili dej, takže je dobre, že sa neukázali.)

Príbeh OVA sa odohráva tri roky pred filmom, keď ešte Conan nebol Conan, ale Shin'ichi. Samozrejme, že je s filmom spojený. Celý príbeh je o dosť viacej komediálne ladený ako je bežné pre detektívky, ale stále si zachováva úroveň slušnej detektívky. V príbehu vystupujú okrem Shin'ichiho, Ran, Suzuki aj Shin'ichiho rodičia a budúci malý detektívovia. OVA je lepšie pozrieť až po filme, keď sú niektoré veci jasné z filmu (aj preto, lebo slúži ako doplnenie toho, na čo si Ran vo filme nespomenula a čo si pamätala ináč).

Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam viacej už nie je čo napísať, bez toho, aby som prezradil dej, alebo iné detaily, takže to tu ukončím. Na konci filmu boli ukážky na trinásty film, takže sa náš nekonečný to príbeh ešte stále nekončí (aj keď by už aj mohol, už to naozaj dosť naťahujú).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP