http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Touhou niji sousaku doujin anime - musou kakyou (obrázok, 254 kB)
7:09 2. januára 2009

Manga vyrobená fanúšikmi nie je nič zriedkavé, ale ak vás niekedy zaujímalo ako by vyzeralo anime vyrobené fanúšikmi, potom je toto dielko vhodné pre vás. Niektoré skupiny to vydali aj pod názvom A summer day's dream. Na začiatku to vyzerá dosť nudne, ale dá sa to prežiť. (Určite je to lepšie ako niektoré iné anime, ktoré som mal v poslednej dobe možnosť zazrieť.) Postupne sa to z normálneho (uveriteľného/reálneho prostredia) začína meniť. Pomaly pribúdajú rôzne prvky fantasy žánru (počnúc nadprirodzenými schopnosťami, končiac upírimi dievčatkami) až sa dostaneme na úroveň mahou shoujo (niečo medzi/kombinácia Card captor SakuraMahou shoujo lyrical Nanoha).

Aj keď musím uznať, že po stránke príbehu toto dielko nie je nejaký fantastický počin. Rovnako animácia nie je práve stabilná čo sa kvality týka. Niektoré scény majú vyššiu kvalitu, iné zase nižšiu. Niekoľko záberov a animácii postáv sa mi zdalo (nechcem povedať odfláknutých, lebo odfláknute neboli) nie celkom dokonalých. Aj napriek tejto kritike kvality však určite ide o dielko, ktoré stojí za pozretie už len pre zaujímavosť.

Ešte na doplnenie pridám, že nemám žiadne znalosti o pozadí tohto príbehu a postáv, ale táto moja neznalosť mi pri pozeraní nechýbala. Možno človek, ktorý pozná pozadie by mohol mať iný zážitok, ako ten, ktorý to nepozná.

P. S. Okrem iného uvidíte aj knižnú podobu Wikipedie v knižnici jednaj z postáv.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP