http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Nagi no asu kara
(7:26 27. októbra 2013)

Tento príbeh sa odohráva v naozaj zaujímavom svete. Štvorica hlavných hrdinov žije pod vodou, sú to však ľudia. Prechádzajú sa vo vode ako na súši, popri nich si len tak plávajú ryby. Pôvodne všetci ľudia žili vo vode, no teraz žijú už aj na súši. Pod morskou hladinou je však málo detí (alebo je to pre inú pohromu? školáci sú však len štyria), tak domáca škola skončila a naši morský obyvatelia odteraz chodia do školy na súši. Ako sa však dá čakať, medzi obyvateľmi mora a obyvateľmi súše nevládne práve najpriateľskejšia atmosféra. Po prvej časti to vyzeralo na celkom slušný rasizmus.

Príbeh však pokračoval iným smerom ako som pôvodne predpokladal. Musím povedať, že aj keď som to na začiatku nečakal, dej je naozaj pútavý, len je potrebné počkať aspoň do druhej, ale lepšie do konca tretej časti. Autori nám postupne odhaľujú pozadie sveta, zvyklosti, ale aj motívy konania jednotlivých postáv. Niektorými zvratmi som bol sám naozaj prekvapený. Som naozaj zvedavý ako to bude pokračovať a čoho sa ešte dočkám.

Čo sa kresby a animácie týka, P. A. Works vykonali dobrý kus práce, ako sa dalo čakať. Musím však skritizovať fyziku podmorského sveta. Aj keď niektoré veci vysvetlili (napríklad dôvod prečo im tak rýchlo rýchlo uschnú šaty), stále je tu veľa fyzikálnych zákonov, ktoré sú aj v rámci logiky daného sveta až príliš ohybné.

(20:51 3. apríla 2014)

Tento seriál ma dosť prekvapil. Začal relatívne oddychovo (až na tú antipatiu medzi ľudmi mora a suchozemcami). Seriál však pokračoval dosť dramaticky. Keď som začal po tretej časti mať pocit, že viem čo sa tam bude riešiť, aj som sa nemýlil. Nebolo to však na dlho. Pribudli aj medzikultúrne problémy, nedodržiavanie tradícii a iné drobnosti, ktoré dokážu ľudí dobre rozhádať až na krv. Nič ma však nemohlo pripraviť na zvrat v 13 časti. Aj keď som predpokladal aké hrozia riziká, stále som zostal dosť v šoku z toho, čo sa nakoniec stalo. Keď potom na nový rok vynechali epizódu, tak som bol priam zúfalý. Druhá polovica priniesla hromadu nových informácii. Skoro každá časť končila nejakým zlomom. Buď sa niečo stalo, čo celú situáciu zmenilo, alebo sme sa dozvedeli niečo, čo zmenilo pohľad na veci. V konečnom dôsledku bolo všetko dobre vysvetlené. Posledný šok pre mňa nastal v 25. časti. Pôvodne som si myslel že je posledná (aj práve pre novoročné vynechanie časti, ale aj som to videl na jednej stránke – no to som možno len bol slepý). Jej udalosti ma síce prekvapili, ale neboli až tak šokujúce.

Hodnotenie bude celkom jasné a asi nie príliš objektívne. Za svet udelím jeden bod. Ťažko povedať, či si príbeh zaslúži dva body, ale dnes budem veľkorysý a dám ich (po sklamaniach z očakávaných vecí a odpadu čo sa tu poslednú dobu prehnal ani nemám veľký výber). Animácia je samozrejme na fantastickej úrovni. Podobne hudba bola dobrá. Obom udelím po jedenom bode.

Súčet bodov

  • + 1 bod za svet,
  • + 2 body za príbeh,
  • + 1 bod za animáciu,
  • + 1 bod za hudbu,

Celkovo je to teda + 5 bodov.

Záverečné zhrnutie je jasné. P.A. Works opäť raz odviedli dobrú prácu, ktorú sa oplatí vidieť. Už sa teším na ich ďalšie dielo v letnej sezóne. Ukážky sú zaujímavé.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP