http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Natsu-iro kiseki (obrázok, 210 kB)
(18:58 29. júna 2012)

Už ani neviem presne, prečo som začal pozerať tento seriál. Možno to bolo tým, že v čase končiacej zimnej sezóny som nemal veľmi čo pozerať a tento seriál bol jedným z tých, ktoré mali vysielanie, resp. premietanie prvej epizódy skôr, ako bol regulárny začiatok vysielania seriálu v TV. No možno to bolo len pre zaujímavo spracovanú ukážku na anime (tie zvyknem pozerať vždy, keď sú dostupné).

Začiatok seriálu bol celkom tradičný. Štyri dievčatá, (pôvodne) najlepšie kamarátky, majú menšiu komunikačnú bariéru. Saki prestala chodiť na tenisový tréning, čím si pohnevala Natsumi. Saki je možno až priveľmi psychicky vyspelá a zmenila správanie preto, aby uľahčila kamarátkam svoj odchod (v domnení, že keď sa pohádajú, odchod bude pre ne ľahší), keďže sa sťahuje preč. O tom, že sa sťahuje preč sa aj jej najlepšie kamarátky dozvedia až spolu s ostatnými spolužiakmi tesne pred letnými prázdninami. Pre všetkých je to samozrejme veľký šok. Zvyšné dve zo štvorice kamarátiek, Yuka a Rinko, sa rozhodnú, že pohnevané kamarátky musia za každú cenu uzmieriť. Preto vymyslia plán ako ich dostať spolu na jedno miesto (Yuka predstiera kolaps) a uzmieriť. Druhú časť plánu chce Yuka realizovať pomocou zvláštneho kameňa/balvanu v miestnom chráme, ktorý vraj dokáže splniť želanie ak si štyri kamarátky želajú naraz to isté. Jej želanie je, aby boli speváckou skupinou, čo je sen dievčat z čias detstva. Toto želenie sa samozrejme nesplní, ale keď jedna z nich vysloví, „obloha je taká modrá, rada by som si po nej zalietala“ zrazu kameň splní toto želanie a dievčatá sa vznesú k oblohe. Takto začína neobyčajné leto, plné zázrakov, pre naše štyri hlavné hrdinky. Kameň samozrejme neplní želania práve tak, ako ich možno autor želania myslel. Napríklad ďalšie splnené prianie (aby sa Natsumi a Saki zmierili), skončí tak, že sa dievčatá na seba prilepia ako magnety.

Ak by som tento seriál mal zhodnotiť jednou vetou, povedal by som len, že je to príjemný letný oddychový seriál. Komu vyhovujú pomalšie príbehy zo života ozvláštnené netradičným nápadom by si toto anime nemal nechať ujsť. Zarytým priaznivcom akcie, strieľačiek, krvákov ako aj iných žánrov zase odporúčam, aby sa tomuto seriálu vyhli veľkým oblúkom. Po bodovej stránke bude hodnotenie jasné. Jeden bod za príbeh a jeho spracovanie. Aj keď nie je fantastický, je príjemný a podľa mňa aj dostatočne výnimočný. Samotná kresba a animácia je súčasný priemer (rozumej: neupútala ma na toľko, aby som za to udelil čo i len jeden bod). Za to úplne (ne)objektívne udelím hneď 2 body a to nie len za zvučky, ale aj za pesničky použité počas deja. Ďalší neobjektívny bod udelím za dobrý pocit pri pozeraní. Nestáva sa často, že by som jednu epizódu anime videl viac ako jeden krát. Každú epizódu (ak nerátam poslednú, kde na to ešte nebol čas) som videl minimálne dva krát (a to aj napriek tomu, že som časovo dosť vyťažený; aj keď je pravda, že druhé pozeranie bolo len ako pozadie popri inej práci, stále som však jedným očkom požmurkoval aj na dej). Pôžitok pri pozeraní samozrejme vylepšovali aj vhodne zvolené a zaujímavé hlasy postáv...

Súčet bodov

  • + 1 bod za príbeh a spracovanie,
  • 0 bodov za animáciu,
  • + 2 body za výborné pesničky,
  • + 1 bod za príjemný pocit pri pozeraní/po pozretí.

Celkovo +4 body.

(Odporúčanie na záver:) Veľmi vhodné letné relaxačné anime.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP