http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Netoge no yome ha onnanoko ja nai to omotta? (obrázok, 207 kB)
(16:57 24. júna 2016)

Dej tohto seriálu začína, keď Ako (dievča) požiada o ruku Luciana (alebo Rusiana, ak niekto chce meno z Funimation; ja ho však nepoužívam, keďže to viac pripomína obyvateľa krajiny, ako európske meno, ktoré to zrejme malo byť). Lucian ju však odmietne, keďže už má zlé skúsenosti s vyznávaním lásky v počítačovej hre. To ale Ako neodradí. Lucian a Ako sú súčasťou štvorčlennej skupinky hráčov v počítačovej hre Legendary Age. Po malom rozhovore o pohlaví skutočných hráčov a prezradení veľkého tabu hráčov (ich skutočného pohlavia v reálnom živote), navrhne vedúci spolku stretnutie off‑line stretnutie. Na veľké prekvapenie hlavného hrdinu na stretnutie dorazia okrem neho tri dievčatá (v hre je dievčaťom len Ako). Čo je však zaujímavejšie, príde aj spolužiačka z triedy, ktorá ním v školskom živote opovrhuje (správa sa k nemu ako k odpadu). Samozrejme v rámci pravdepodobnosti aj ostatné dve dievčatá sú z rovnakej školy. (Ako ináč by sa to dalo spraviť zaujímavé ak by všetci nechodili na rovnakú školu, že?)

Dosť bolo k úvodu. Poďme na hodnotenie. Začiatok bol celkom zaujímavý (resp. možno skôr originálny; samozrejme až na tu (ne)pravdepodobnosť, že sa niečo takéto môže stať v skutočnosti). Príbeh prvej knihy sa celkom vydaril (prelom medzi prvou a druhou knihou bol dosť zreteľný). Ďalší dej už až tak pozitívne nemôžem hodnotiť. (Vyzerá to, ako keby došli originálne nápady na hlbší a zmysluplnejší dej.) Autor si zjavne nedal ani pozor na niektoré detaily. To čo platilo (bolo povedané) v prvých epizódach postupom času už prestávalo platiť. Na kvalite to klesalo až tak, že kým na začiatku som na každú epizódu očakával s nadšením, ku koncu som už ani nemal chuť pozerať to ďalej. (Alebo žeby to bolo len tými pekelnými horúčavami? Ale asi skôr to bolo klesajúcou kvalitou ako teplotou.)

Za animáciu a hudbu body neudelím (bežný priemer, nezaujal ničím, snáď len možno prestrihom uprostred epizódy, kde bola vždy použitá fotka s doplneným obrázkom Ako). Za nápad na postavy a svet udelím jeden bod. Ten ale strhnem za neschopnosť udržať dejovú líniu a kvalitu príbehu. To že na škole je jediný viditeľný učiteľ je možno jedna z tých menších chýb.

Súčet bodov

  • 0 bodov za animáciu a hudbu,
  • + 1 bod za nápad na začiatok (postavy/svet),
  • - 1 bod za chyby a klesajúcu kvalitu.

Celkovo 0 bodov.

Záverečné zhrnutie: Po pravde, ani to veľmi nestojí za tu stratu času (ako celok).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP