http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Nisekoi (obrázok, 152 kB)
(20:27 11. januára 2014)

Epizóda začína čiernobielym úvodom. Tento typ úvodu (spomienky na sľub daný dievčaťu, len s písaným textom) som už niekde videl... V tomto prípade si rozdelia zamknutý prívesok a kľúčik k nemu. Odvtedy prešlo 10 rokov a dej pokračuje aktuálnym stavom.

Hlavný hrdina Raku je jediným synom v rodine šéfa yakuzy. On však nemá ani najmenší záujem prevziať otcove „podnikanie“ a chce normálne vyštudovať. Do mesta však prišiel nový gang a to samozrejme znamená problémy. Keď ide Raku do školy, spomína na svoj sľub a hrá sa s príveskom. Zrazu však cez plot preskočí krásna blondínka a ako ináč pristane rovno na ňom (prívesok sa samozrejme stratí, čo si Raku uvedomí až neskôr). Aj keď si Raku myslí, že deň nemohol začať horšie, po príchode do triedy sa o neho postará Kosaki, jeho krásna spolužiačka. Raku má na ňu zjavne slabosť, takže jeho deň sa až tak vylepší, že si ani nevšimne predstavenie nového spolužiaka. Presne podľa predpokladu je Chitoge (tá krásna blondínka) nová žiačka na škole, ktorá práve došla z Ameriky a pre istotu bude sedieť veľa nášho hlavného hrdinu.

Keď Raku zistí, že mu chýba prívesok, Kosaki zareaguje a zjavne jej to niečo pripomenie. Chitoge pomôže pri hľadaní prívesku (vzhľadom na to, že Raku do nej hučí, že je to jej vina). Jedného dňa je Raku zavolaný otcom na dôležitý rozhovor. Šéf konkurenčného gangu je jeho dobrý priateľ a má dcéru v jeho veku. Teda najlepší spôsob, ako zabrániť totálnej vojne je dať ich dokopy. Ako sa dalo čakať, tou je dcérou práve Chitoge, s ktorou už mal dosť problémov aj bez toho (tie som v popise vynechal a aj sa celkom oplatí sa na nich pozrieť).

Nie že by bol príbeh najoriginálnejší, ale v každom prípade to nie je bežný trápny hárem (aj keď hárem to zjavne bude). Podľa popisu nie je len jeden kľúčik, hoc prívesok je len jeden. Otázne je tiež, že či predstieraná láska (ako by sa dal názov seriálu preložiť) medzi Chitoge a Rakuom zostane stále len „falzifikátom“ (základný preklad slova „nise“ z názvu). Ja seriálu zatiaľ dávam šancu. Určite to nebolo nudné a bavil som sa viac ako na anime, na ktoré som sa tešil.

(21:45 24. mája 2014)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Aj napriek tomu, že v tomto príbehu bol dobrý potenciál, nedopadlo to najlepšie. Teraz nehovorím o tom, že by sa tu zrazu objavil nečakaný zlý koniec. Problémom je zjavne popularita. Manga sa asi dobre predáva, tak sa to stále naťahuje a naťahuje, až sa z príbehu s dobrým potenciálom stane bežný klasický hárem spolu so všetkým, čo k tomu patrí. Teda v skratke manga je nedokončená a seriál to isté. Zistíme len to, čo sa dalo predpokladať už po prvej časti. Hlavný hrdina je nerozhodný a nikto nedokáže nič povedať, resp. keď to aj povie, tak to druhá strana nepočuje. A tento scenár sa opakuje. Navyše každý si pamätá niečo iné z minulosti. Kde je pravda sa asi nikdy nedozvieme...

Hodnotenie je preto jasné: Za nápad udelím 1 bod. Animácia bola síce na dobrej úrovni, ale ničím výnimočným ma nezaujala, preto bez bodu (taký bežný priemer dnešnej doby, aj keď možno v tej lepšej časti rozptylu). Hudba... nie, že by bola nejako výnimočná, ale udelím jeden bod, hlavne preto, lebo sa tu bola hromada zvučiek. Za spracovanie a naťahovanie deja v anime však musím strhnúť 1 bod (v mange by som asi musel strhnúť viac bodov). Za postavy strhávam ďalší bod. Obzvlášť hlavný hrdina je neuveriteľný neschopák. Ja viem, že v trápnych romantických komédiách taký musí byť, ale tu mi to naozaj už liezlo na nervy. Dievčenské postavy sú tiež dosť pochybné a niektoré vedľajšie postavy ani nehovorím. Jedine čo hodnotím ako tak kladne je to, že tu nebolo až tak veľa zbytočných odhalených scén ako je to bežné v priemerných trápnych romantických komédiách s neschopným hlavným hrdinom (nie že by neboli žiadne, ale aspoň neboli vkladané na silu/za každú cenu).

Súčet bodov

  • + 1 bod za nápad,
  • 0 bodov za animáciu,
  • + 1 bod za hudbu,
  • - 1 bod za spracovanie/naťahovanie deja,
  • - 1 bod za charaktery postáv,

Celkovo 0 bodov.

Záverečné zhrnutie: dá sa povedať, že zbytočné pozeranie, pokiaľ náhodou nepatríte medzi ľudí, čo preferujú tento špecifický podžáner.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP