http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Non non biyori
(7:26 27. októbra 2013)

Toto anime je tohto sezónnou komédiou plnou dievčat, ktoré nič nerobia, len žijú svoj bežný život. Dej sa odohráva na lazoch a začína, keď do miestnej školy príde nová spolužiačka. V celej škole je však len 5 žiakov (vrátane novej „posily“). Každý je samozrejme v inom ročníku hoci sú v spoločnej triede. V škole je aj jeden chlapec, ale v prvých troch častiach neprehovoril ani jediné slovo. Tu samozrejme ani nie je veľmi čo napísať. Ide tu hlavne o interakciu postáv. Čo je tu netradičné je to, že každú časť sledujeme z pohľadu inej postavy (dej „pokračuje“, nie je to rekapitulácia z iného uhlu pohľadu). Nie že by sa to v anime nevyskytovalo vôbec, ale málokedy sa to používa.

(7:09 24. decembra 2013)

Prešiel rok (samozrejme dejovej línie) a seriál skončil. Sledovanie deja striktne z pohľadu rôznych postáv, tak ako to bolo na začiatku, dlho nevydržalo (žiaľ). Ale aj napriek tomu to bol celkom príjemný relaxačný seriál. Braček sa síce v jednej epizóde snažil prehovoriť, ale počuť ho nebolo (pre veľký hluk, ktorý si sám vyrábal). Už som aj chcel písať, ako sa dá spraviť seriál bez jediného mužského hlasu, ale v poslednej časti sa ozval otec Hotaru, takže aj táto zvláštnosť nakoniec nebola. Rozhlasová relácia k tomuto seriálu je priemerne slabá a žiaľ ani Kana Asumi nebola v každej časti rozhlasovej relácie. Seriál ako celok bude ukončený v lete OVA epizódou.

Aby som nezabudol. Kresba v seriály bola miestami naozaj dobrá. Problém bol hlavne v tom, aby to bolo z kvalitného zdroja. Väčšina verzii nemala dostatočne kvalitný obraz (ten bol skôr raritou). Ale keď už bol v niektorej verzii, tak sa tam našli naozaj oku lahodné scény.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP