http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Noragami (obrázok, 120 kB)
(19:39 5. januára 2014)

Preklad názvu tohto anime by bol „túlavý boh“. Rovnako ako túlavá mačka, ktorá nemá domov a žije na ulici ani hlavná mužská postava nemá svoju svätyňu a je teda bezdomovec, napriek tomu, že to je boh. Hlavná hrdinka Hiyori jedného dňa na ulici zbadá zvláštneho chalana, ktorý hľadá mačiatko. Ten však mačiatko zbadá na ceste a skočí za ním na cestu. Hiyori v snahe pomôcť mu skočí za ním. Sotí ho, aby ho nezrazil autobus. Avšak (ako sa dalo čakať) schytá to ona. Keď mu začne nadávať, že takéto niečo nemôže robiť, tak ju on (náš hoh bez domova) upozorní, že v skutočnosti leží na ceste. Hiyori to našťastie rozdýcha, no nezostane to úplne bez následkov. Teraz samozrejme nemyslím nejaké fyzické postihnutie, ale jej novú schopnosť. Od tejto chvíle sa jej život zjavne veľmi výrazne zmení.

Zaujímavé na tomto seriály je niekoľko vecí. Jednou z nich je hudba. Anime je celkom akčné a zaujímavo pútavé. Najzvláštnejšie je však to, že začiatok anime je úplne iný, ako popis k tomuto anime, ktorý som čítal. Seriál určite dostane šancu druhej epizódy a potom sa asi rozhodnem.

Doplnenie: Keď som začal pozerať verziu s titulkami, tak mi došlo, že asi to bude trochu ináč. Ten popis čo som myslel, že je na hlavnú hrdinku bude pre inú dievčenskú postavu (možno). Teda to dievča o ktorom som si myslel že je hlavná hrdinka, ňou vôbec byť nemusí, aj keď... Dievča z popisu bude asi tá, s ktorou anime začínalo, ale po jej prvej scéne sa už neobjavila (čo sa asi zmení v ďalšej časti, no možno aj nie; všetci vieme aké môžu byť popisy niekedy zavádzajúce ba priam až mätúce).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP