http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Taifuu no Noruda (obrázok, 199 kB)
(19:07 11. septembra 2015)

Príbeh tohro krátkeho špeciálu sa odohráva deň pred školským festivalom. Na práve je obdobie tajfúnov a jeden z nich mieri na školu. Dej začína, keď Shuuichi náhodne v triede stretne záhadné dievča, ktoré sa ale hneď stratí. Po názve už dej pokračuje bitkou. Shuuichi sa bije so svojim najlepším kamarátom. Dôvod je jednoduchý (a nie nie je to skôr spomínané dievča, ani žiadne iné). Shuuichi sa rozhodol, že skončí s basebalom a to sa Kentovi nepáči. Okrem toho na ostrov, kde sa nachádza naša škola, mieri tajfún. Keď sa Shuuichi chce vybrať domov, opäť si všimne to záhadné dievča. Teraz je na vrchole stĺpu vysokého napätia, z ktorého následne spadne. Shuuichi sa rozhodne jej pomôcť. Ale kto je to dievča? Ako je možné, že prežila ten pád? A čo vlastne robila na stĺpe vysokého napätia?

Príbeh je celkom zaujímavý, ale aj trochu zvláštny, respektíve čudný. Tým treba rozumieť, že z pohľadu hlavného hrdinu je to celkom dobré. Problémom je len pozadie za tajomným dievčaťom. Prečo (práve tu)? A prečo práve takto (čudne)? Kto vlastne je? Ale aj napriek týmto nevysvetleným častiam to je celkom zaujímavé dielko, ktoré môžem odporučiť.

Hodnotenie bude trochu náročné (nie len pre krátky rozsah, ale aj pre zvláštnosti tohto diela). Animácia je dobrá (jeden bod), hudba je tiež dobrá (druhý bod). Za príbeh (dejová časť a chlapci) udelím jeden bod; tento bol ale hneď strhnem za pozadie (logiku okolo záhadného dievčaťa).

Súčet bodov

  • + 1 bod za animáciu,
  • + 1 bod za hudbu (a ozvučenie),
  • + 1 bod za príbeh (a spracovanie deja),
  • - 1 bod za logiku (pozadie záhadného dievčaťa),

Celkovo + 3 body.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP