http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Nourin (obrázok, 135 kB)
(22:20 10. januára 2014)

Dej začína koncertom speváčky menom Yuka Kusakabe (nahovorila a naspievala ju Nanoha... teda vlastne Yukari Tamura). Neskôr však zistíme, že je to len sen. Kousaku, náš hlavný hrdina, je jej veľký obdivovateľ (priam fanatický). Znenazdania však Yuka oznámi, že odchádza. To samozrejme hlavného hrdinu dosť rozhodí a odmieta vôbec chodiť do školy. Jedného dňa však príde nová spolužiačka a nie je to nikto iný ako...

Základný príbeh znie celkom dobre. Keby sa ho držali mohlo by to byť dobré anime, ale... Už na začiatku keď ušla krava sa anime zmení na trápnu komédiu (vrátane paródie na superhrdinov a staré konzolové hry). Postavy sú bežné archetypy. Dobrosrdečný hlupák, nie celkom najinteligentnejšia kamarátka z dectva, stoický chalan, nárečie, veľké (dievčenské) prednosti, tsundere, jedna z postáv mi okamžite na začiatku evokovala pocit „mladšej sestry“ z nemenovaných anime. Najhoršie je na tom však učiteľka, blonďavá Becky. V anime som už videl som viacero pochybných učiteliek, no táto je asi najhorší mne známy prípad. Na spracovaní sa mi okrem už spomenutých vecí nepáčila ani animácia počas úvodného koncertu. Zvyšok epizódy mi už našťastie po stránke animácie až tak nevadil.

Aj keď som si od tohto seriálu veľa sľuboval, asi z toho nič nebude. Na začiatku ma trápil hlavne motív, ale ten bol už v prvej časti vysvetlený, resp. aspoň naznačený. Dúfal som, že by to mohlo byť zaujímavé (aj keď hlavne asi pre neznámosť motívu a ťažkému dopracovaniu sa k nemu), no žiaľ spracovanie to zatiaľ statočne kazí. Neviem či seriál dostane šancu ďalšej epizódy.

(21:11 28. marca 2014)

Nakoniec som predsa len pozrel celý seriál. Zaujímalo ma hlavne čo bol skutočný dôvod príchodu Ringo do školy. Ten bol vysvetlený vo štvrtej epizóde a bol iný ako som pôvodne čakal. Nie však neuveriteľný. Na záver som sa naozaj dočkal celkom zaujímavých psychologických analýz a úvah o zmysle života. Problémom anime však je jeho zvrátenosť. Prvá časť (aj keď som na ňu hneď na začiatku nadával) bola ešte celkom dobrá. To čo prišlo po tom, som naozaj nečakal. Teda aj keď som napríklad čakal súboje dievčat o chlapca, nečakal som spôsob akým boli realizované. „Fanservice“ je tuším ešte jemné označenie pre to, čo sa tu dialo. V seriály sa objavilo niekoľko naozaj úchylných postáv (a to myslím teraz doslova ako sexuálne zvrátených). Niektoré pasáže boli doslova hrozné.

Hodnotenie bude teraz dosť zvláštne. Za hlavný príbeh udelím 2 body. Naozaj celkom originálne poňatý so zaujímavými myšlienkami vhodnými na zamyslenie sa nad naším spôsobom života. Za realizáciu žiaľ musím strhnúť 5 bodov. Toľko hnusu medzi zaujímavým príbehom som naozaj už dávno nevidel. Keby z toho seriálu autori zobrali len veci, ktoré majú zmysel, alebo ak by len vynechali všetky zbytočné zvrátenosti, trápne a slabé vtipy a paródie, zostal by asi 4 dielny seriál, alebo jeden film, ale to by potom naozaj stálo za to. Takto je to len hnus, do ktorého sa ako keby náhodou priplietol zaujímavý príbeh.

Súčet bodov

  • + 2 body za príbeh,
  • - 5 bodov za spracovanie (úchylne vsuvky),

Záverečné odporúčanie je: skôr nepozerať. A keď pozerať tak len epizódy 1,4 (druhá polka), 7 (tiež asi len druhú polovicu; hoci v prvej je súčasť deja pre záver, no uprostred a na konci je hnus (len pár desiatok sekúnd)) a epizódy 10 až 12 boli už celkom stráviteľné aj ako celok, hoc aj tu sú dosť zbytočné a trápne vsuvky (hlavne epizóda 10).

Na začiatku epizódy 8 je paródia na Mononoke hime, ale ináč je to nanič časť. Pri takomto zlomkovom pozeraní je možné, že divákovi niečo újde, ale lepšie ako pozerať ten odpad. Najlepšie je teda asi nepozerať to vôbec.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP