http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
ONE ~kagayaku kisetsu he~
(11:55 23. mája 2008)

Toto štvordielne OVA je dosť zvláštne. Keď som ho začal pozerať očakával som nejaký normálny romantický príbeh, ale to sa žiaľ nekonalo. Pri každej ďalšej epizóde sa len zvyšovalo okrem počtu kapitol v epizóde aj moje zmätenie/chaos z daného príbehu. Postupne som sa viac a viac strácal v časoch, priestoroch, dimenziách (a všetkom ostatnom) v ktorých sa príbeh odohrával. Chýbala mi tam logika a súvislosti. Keď som si prečítal popis už sa mi veľa veci ujasnilo, ale stále to nebolo všetko vysvetlené. Centrálnou postavou je Kouhei Orihara. Nenazval by som ho hlavnou postavou, lebo podľa mňa hlavnými postavami v každej epizóde sú dve dievčatá okolo ktorých sa odohráva ich príbeh. Kouhei Orihara a jeho kamarát sú len prepojením medzi epizódami.

Popis/úvod k príbehu (bez tohto úvodu budete mať z tohto anime určite veľmi zlý zážitok): Príbeh sa odvíja od populárnej hry z roku 1998. Kouhei Orihara je mysteriózny chlapec s tragickou minulosťou a navyše ho trápi aj strata pamäti. V minulosti dal sľuby niekoľkým dievčatám. (Svoje sľub z detstva však nedodržal.) Teraz sa vrátil aby splnil svoje sľuby.

Príbeh anime ako taký je dosť slabý, nie však zbabraný. Vhodný maximálne tak na vypnutie po strese v práci/škole (aj keď je dosť možné, že ľudia, čo hrali hru by mali iný názor). Preto ani nebude ohodnotený žiadnym bodom. (Za zmienku ešte možno stojí aj fakt, že každá epizóda sa odohráva v inom ročnom období.) Animácia je miestami dosť dobrá, ale zase niekedy sa mi zdala nie práve vydarená. Hlavne keď sa postavy ocitli trochu ďalej od kamery boli dosť rozmazané. Celkovo animáciu nepovažujem za natoľko dobrú (aj napriek niekoľkým naozaj podareným záberom) aby som udelil body. Hudba je už však o dosť lepšia. V každej epizóde je použitý iný nosný nástroj a aj iné melódie. Skladby, ktoré znejú v pozadí (resp. ich hrajú postavy) dobre vytvárajú atmosféru a preto udelím jediný bod pre celý seriál práve za hudbu.

Súčet bodov

  • 0 bodov za príbeh (skoro ani nebolo čo hodnotiť),
  • 0 bodov za animáciu (ako celkom nevynikala žiadnym smerom).
  • +1 bod za hudbu (príjemné motívy, dobré vytváranie atmosféry),

Celkovo + 1 bod.

Zhodnotenie: Ak ste nehrali danú hru, určite nespravíte chybu ak si toto anime nepozriete. Pre tých, ktorý hrali hru možno bude vítaným ukončením príbehov (a možno aj nie).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP