http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Shiawase sou no okojo-san (obrázok, 235 kB)
18:28 22. februára 2008

Keď som zazrel názov tohto anime som ešte nevedel, čo od neho môžem čakať. Pozrel som si kategórie „komédia, shoujo“, tak som sa rozhodol na pokus to stiahnuť (pretože obrázok vyzeral čudne a popisom na serveroch som už prestal veriť tak som ho ani nečítal). Hlavným hrdinom je zvieratko. Nemusíte sa však báť, že tu je nový Hamtaro. Tento krát nejde o škrečka, alebo iného klasického domáceho miláčika a jeho neuveriteľné veľké dobrodružstva (pre deti do 6 rokov), aj keď istá podobnosť by sa nájsť dala.

Aspoň v skratke zhrniem o čom je dej. Okojo, je druh dravca, žijúci v horách. Jedného dňa sa mu podarí ujsť zo zajatia (obchod s domácimi miláčikmi). Po ťažkom úteku skončí ležať v kontajnery, kde ho nájde Tsuchitani. Okojo sa preberie už v peknej upratenej izbe v ubytovni Shiawase (čítaj „ši'awase“ v preklade šťastie). Odtiaľ aj názov anime (sou = ubytovňa). Tu stretne aj svojho suseda (myš od vedľa). Okojo je však dravec a keďže je hladný… (nie nebojte sa, myšku nezje) Po príchode nového majiteľa s ním chce okamžite bojovať, ale zacíti mäso, ktoré si priniesol na večeru. Po malých vyhrážkach, ktorým ľudia samozrejme nerozumejú, sa mu ujde kúsok vyprážanej hydiny (od teraz jeho nové obľúbené jedlo). Okojo to vyhlási za svoju výhru nad Tsuchitanim a oznámi mu, že od dnešného dňa je jeho sluha. V celej ubytovni žije niekoľko „zaujímavých“ ľudí (čítaj čudákov).

Prvú epizódu som si stihol pozrieť dnes ráno a na moje vlastné prekvapenie sa mi celý deň zlepšila nálada na celý deň. Príbehy sú jednoduché, použitý je ľahký situačný humor. Celé je to postavené na fiktívnych (aj reálnych) súbojoch Okojo s okolím. Pre mňa (po dlhej odluke od komédii) pôsobil teraz veľmi relaxačne. Zatiaľ je to nový typ zábavy, resp. uvoľnenia napätia z práce. Ostáva len dúfať, že sa nezvrhne na trápny humor a že sa tak rýchlo neokuká (čo je dosť pravdepodobné pri toľkých častiach a takom počte čudákov, čo tam vystupujú ako vedľajšie postavy). Jedinou vážnejšou chybou je aj fansub, kde som narátal už v prvej epizóde 6 vážnejších prekladových chýb, ktoré trochu ubrali na význame viet, ale ako celok našťastie nespôsobili veľké škody

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP