http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Outbreak Company
(7:26 27. októbra 2013)

Toto anime je jednoznačne moje najväčšie prekvapenie sezóny. Seriál, ktorý som pôvodne ani len nechcel pozerať pre veľmi hlúpy popis. Veď posúďte sami. Japonci na hore Fuji našli dimenzionálnu bránu do iného sveta. Lenže „úplne nečakane“ nejdú ovládnuť svet silou zbraní, ale silou kultúry. Hlavným cieľom je nájsť nové odbytisko pre mangu a anime. Za týmto účelom je nájdený otaku Shin’ichi, ktorý sa stane hlavným misionárom novej kultúry/zábavy pre iný svet.

Aj napriek tomuto popisu, ktorý znie naozaj zle, naznačuje slabý príbeh je toto naozaj dobrý seriál. Začiatok je síce komediálny, ale vôbec nie trápny. Objavuje sa tu hromada paródii na rôzne anime, niekoľko klasických charakterov postáv. Je tu aj dosť materiálu na fanservice a nohavičkový humor, no napriek tomu sa tu nič také neobjavuje. Dej má viacero komediálnych prvkov, no príbeh naberá miestami aj celkom vážne prvky. Je tu dobre znázornené aj prelínanie rôznych kultúr a miestami sa dá vycítiť aj kritika našej spoločnosti. Nechcem prezrádzať veľa z deja, no na navnadenie poviem, že v tretej časti potečie krv. To len aby ste neboli prekvapený pri pozeraní a nemysleli si, že toto je bežná komédia bez deja. (Doplnenie: Vo 4. časti prišlo sklamanie, asi som už mal priveľké očakávania, takže už neplatí všetko čo som písal hore o kvalitách seriálu.)

(17:00 20. decembra 2013)

Ako som už písal v pôvodnom komentári, aj keď prvé tri epizódy boli veľké pozitívne prekvapenie, vo štvrtej epizóde sa to pokazilo a išlo sa na klasický faservice s minimom deja, alebo rozumnej myšlienky. Nechcem hovoriť, že všetko bolo nanič, ale bolo tam toho dosť nanič. Našťastie na konci seriálu sa dej vrátil do koľají, ktoré boli určené treťou epizódou, takže to stálo za to. Najlepšie časti boli jednoznačne prvé tri a posledné dve. Keby z tohto seriálu spravili len 6 dielny seriál bez fanservice, tak by to malo dobrú šťavu a moje hodnotenie by bolo naozaj vysoké (aj keď by v takto skrátenej verzii asi chýbalo zopár zaujímavých častí z deja). Keďže však tam bolo dosť veľa zbytočností a trápnych vtipov bez zmyslu, tak dnes opäť raz nebudem hodnotiť. Bilancia by bola pravdepodobne len tesne nad nulou, ale to asi aj hlavne vďaka tomu, že posledné dve epizódy zmazali z pamäte všetky nepríjemné veci, čo v tomto seriály boli.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP