http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Papa no iukoto wo kikinasai!
(17:05 28. marca 2012)

Tento príbeh už evidujem naozaj dlhší čas. Zatiaľ som si však nenašiel čas na to, aby som prečítal knihy. Preto ma dosť potešilo anime spracovanie, na ktoré si skôr viem nájsť čas. Hlavnými postavami sú vysokoškolský študent Yuuta (19) a jeho tri sesternice Sora (14), Miyu (10) a Hina (3) Takanashiové, pričom len Hina je dcérou Yuutovej sestry.

Keďže ku samotnému príbehu nie je veľa čo napísať (teda aspoň nie bez toho, aby som prezradil veci, ktoré nechcem prezradiť). Poviem len toľko, že dej sa bude točiť okolo týchto postáv a ich spoločného spolunažívania a samozrejme anime je plné každodenných problémov a aj trochu netradičných, lebo nie každý Japonec sa ocitne v rovnakej situácii ako naši hlavný hrdinovia.

Spracovanie anime je naozaj dobré. Je skoro hovoriť, že je to najlepšie tohtoročné anime, ale už teraz predpokladám, že v mojom osobnom rebríčku ostane minimálne medzi najlepšími piatimi anime tohto roku. Hudobne ma zaujala len úvodná zvučka, ktorá sa mi hneď spojila s iným anime z pred roka. Záverečnú zvučku naspievala Yui Horie, ktorá si samozrejme zahrala aj jednu z postáv. Štýl akým bola táto pesnička spravená nepatrí medzi moje najobľúbenejšie (tým však nehovorím, že je to zlé, len jednoducho pri jej hlase mám rád iný štýl hudby). Ako prakticky skoro všetky príbehy zo života ani v tomto sa nedá rozumne hovoriť o normálnom spojitom deji, len o jednotlivých epizódach. Tie však určite stáli za to. Aj keď som knihy nečítal, pozrel som si však aspoň názvy jednotlivých kapitol. Podľa všetkého to vyzerá tak, že autori anime mali dosť silnú fantáziu, alebo dosť silno predlžovali dej. Podľa všetkého je jedna celá kniha natiahnutá (alebo doplnená) do 12 častí. (Prípadne boli doplnené nejaké útržky z neskorších kníh do skoršieho deja. No stále je to lepšie ako pri inom anime, kde tempo až prehnane zrýchlili a vynechávali časti knihy.)

P. S. Hodnotenie dnes nebude. Keď som sa snažil byť objektívny nevyzeralo to dobre. A predsa len body za môj dobrý pocit pri pozeraní udeľovať nebudem...

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP