http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Subete ga F ni naru (obrázok, 188 kB)
(5:50 23. októbra 2015)

K tomuto seriálu je naozaj ťažké niečo rozumné napísať (hlavne po dejovej stránke), bez toho, aby som prezradil viac ako chcel a/alebo tak, aby to znelo zaujímavo. Postavy sú netypické. Mladá žena, zaľúbená do profesora (nie jeho študentka, ale dcéra jeho bývalého šéfa); profesor, ktorý je posadnutý tajomnou vedkyňou; samozrejme nesmieme zabudnúť na vedkyňu, ktorá údajne zabila vlastných rodičov (aj keď ona tvrdí, že to urobila nejaká bábka).

Úvod (a ten je viac ako len prvá epizóda) je dosť pomalý a obsahuje psychologické/bytostné otázky. Dej sa začne odvíjať v podstate až keď sa zamestnanci výskumného ústavu vyberú na dovolenku na ostrov, kde je uzatvorená významná a tajomná vedkyňa. Toto dielo by som (aspoň zatiaľ) označil za detektívku. Zjavne tu budeme riešiť tajomný prípad.

Spracovanie seriálu je tiež zaujímavé (rozumej netradičné). Ako prvé ma hneď upútala úvodná zvučka. Takýto druh zvučky som ešte naozaj nevidel. Autorov je naozaj potrebné pochváliť za originálny nápad. (Aj keď takto spracovaná zvučka veľa o samotnom seriály nehovorí a dokonca ani nenaznačuje, na rozdiel od iných/bežných zvučiek.) Dejové spracovanie je tiež dosť nezvyčajné, resp. netypické. Na prvý pohľad sa môže zdať, že seriál nemá veľký rozpočet (málo pohybu, štýl kresby a animácie). To ale môže byť aj zámer (a nemusí to byť pre nedostatok peňazí), keďže toto spracovanie vyžaruje silnú atmosféru prostredia, podobne ako je to pri dobrých hororových filmoch.

(8:08 25. decembra 2015)

K tomuto seriálu ani nie je veľmi čo napísať. Pôvodná atmosféra zo začiatku sa veľmi nezmenila. Z technického hľadiska tam bolo niekoľko chýb (a nie len to, že profesor (matematiky/informatiky) nevedel koľko je 256*256 z pamäti, ale napríklad aj uchovávanie dátumu a času v počítači a zopár ďalších detailov; to ale bežný autor nemusí vedieť, tak sa to dá prehliadnuť). Skutočná chyba je zlá angličtina jednej z postáv. To že japonský profesor má zlú angličtinu, sa dá pochopiť. Predsa len je to Japonec. Ale zlá angličtina (rozumej výslovnosť/prízvuk) postavy, ktorá by ju mala ovládať dobre, je už naozaj chyba, ktorej sa mohli ľahko vyhnúť. Nemôžem povedať, že by to bolo priamo zlé, ale ani to, že by to bolo dobré. Po psychologickej stránke to bolo trochu lepšie, aj keď... Charaktery niektorých postáv boli ťažko predstaviteľné (teda, že by sa takíto jedinci na svete naozaj našli). A celkovo to bolo dosť nechutné (niektoré detaily). Hodnotenie nebude. Nemám náladu toto dielo ešte viac hodnotiť ako som to už spravil. Záverečné odporučenie by bolo: zbytočne pozerať.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP