http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Shinkyoku Soukai Polyphonica
(07:19 7. apríla 2007)

Začiatok mi tak trochu pripomenul záver Scrapped princess keď tam po sebe útočili niečo medzi mecha a „vílou“/démonom (mecha víla = kladný/mecha démon záporný). (tú podobnosť berte len náznakovo).

Toto anime nerobí žiadnu hanbu žánrom kde ho anidb zaradilo (Fantasy, Romance, Shounen), ale žeby to bolo niečo bombastické by som netvrdil. V príbehu sa bude zrejme dosť často ozývať vážna hudba, nakoľko keďže „víly“ môžu prežiť a materializovať sa v našom svete, prípadne vykonávať „dobré skutky“ len vďaka hudbe.

(15:50 15. septembra 2009)

Po tom, čo sa anime rozbehlo sa kvalifikácia podstatne zmenila. Nasadili sa tu aj výborné súboje medzi „vílami“ (lepší preklad slova „seirei“ mi nenapadol). Hudba v tomto serialy dosahuje veľmi dobrú kvalitu, čo sa aj dalo čakať, keďže víly čerpajú svoju silu zo „shinkyouku“ (doslovný preklad znakov kanji je „božská melódia“). „Víly“ s ľuďmi uzatvárajú „zmluvy“. Teda nie je to zmluva ako písomný kontrakt, ale len akési spojenie. „Víla“ si vyberá ľudí podľa toho ako hrajú. Hlavný hrdina Phoron a „jeho víla“ Corticarte Apa Lagranges pracujú spolu v agentúre pomáhajúcej ľuďom v rôznych záležitostiach. V prvej sérii sa prevažne riešia aktuálne krátke prípady, ale sú tu aj ukážky z minulosti (čias štúdia na škole). Rozbeh do akčnejších častí nebol dlhý a ku koncu sa akciou vôbec nešetrilo.

Práve som dopozeral aj „druhú sériu“ s názvom Shinkyouku Soukai Polyphonica Crimson S, ktoré je vlastne dejovo zasadená ešte pred prvú sériu. Po hudobnej aj dejovej stránke na začiatku dosť zaostáva za prvou sériou. Najprv je len zoznamovanie s postavami a ich charakterové dospievanie. V druhej polovici sa to však už rozbehne a začne sa boj o záchranu sveta. Nezhodou medzi sériami je aj prvé (a druhé) stretnutie hlavných hrdinov.

V oboch sériach sa divák dozvie niečo z daného sveta a je ťažko reálne povedať, či je lepšie pozerať ich v takom, alebo opačnom poradí, keďže obe obsahujú prezradenie nejakých detailov, ktoré divák tej opačnej série nevie.

Celkové hodnotenie bude dosť rýchle. Hudba (aj napriek biednemu začiatku Crimson S série) je veľmi dobrá. Úvodnú zvučku v oboch prípadoch naspievala skupina Eufonius. Keďže som hudobný maniak, tak to budú tento krát až 3 body. Animácia bola taká normálna, ničím ma neupútala a bola dosť vyvážená. Jedine čo mi vadilo bolo až extrémne tmavé prostredie „druhej série“ od začiatku reálnych bojov. Po dejovej stránke (aj napriek dlhému a relatívne nudnému začiatku Crimson S série udelím jeden bod, keďže som sa vôbec nenudil.

Súčet bodov

  • + 3 body za hudbu (hlavne shinkyouku, ale aj OP),
  • 0 bodov za animáciu,
  • + 1 bod za dej a spracovanie

Celkové hodnotenie je teda + 4 body.

Anime podľa môjho názoru určite stojí za to, aby si ho pozrel každý, komu daný žáner vyhovuje, alebo má rad takýto typ hudby ako je tu použitý.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP