http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
PuPiPo! (obrázok, 124 kB)
(14:25 4. januára 2014)

Hlavná hrdinka tohto príbehu Wakaba je netradičné dievča. Dokáže totižto vidieť duchov a iné prízraky. Keby ich len videla, tak možno nemá až taký problém. Ona ich priam priťahuje. Keďže niektorí duchovia sú záškodníci, jej spolužiaci si myslia, že každého, kto sa k nej priblíži postihne kliatba. Preto je Wakaba sama, až pokiaľ do triedy nepríde nová spolužiačka Reiko, ktorá má záľubu v okultizme. Zbiera fotky s duchmi a chce sa s nimi stretnúť. Napriek tomu, že ju spolužiaci varujú pred prekliatím, ona to na počudovanie všetkých odmieta (ako keby vôbec neverila okultizmu). Cestou domov Wakaba nájde na ulici čudného ružového tvora, ktorého si vezme domov. Od tejto chvíle sa jej život začne prudko meniť a to nie len preto, že získa novú kamarátku.

Ako už z popisu vidieť, ide o čosi temnejší, skoro až okultistický seriál. Cieľová kategória sú však jednoznačne deti (a to nie len pre vek postáv, japonská základná škola). Zaujímavé na tomto seriály je aj to, že dizajn postáv nie je práve bežný. Postavy nemajú pekné veľké okrúhle oči, ale šikmé oči, aké sa často v anime nevidia. Zatiaľ netuším, kam sa príbeh vyberie. Isté je len toľko, že sú niektoré veci vynechané (v tretej epizóde už bola Reiko na návšteve u Wakaby).

P.S. Jedna epizóda má len 4 minúty a to vrátane zvučky.

(6:33 29. marca 2014)

Aj napriek tomu, že epizódy boli dosť krátke, nebol dej nejako prehustený. Skôr by som povedal, že je to len výber najlepších scén. (Teda hlavne no začiatku som mal miestami ten pocit.) V závere sa už dej rozbehol plynulo (aspoň relatívne) až do celkom nečakaného záveru. Ten ma teda naozaj trochu prekvapil. Seriál ako celok hodnotím skôr pozitívne. Samozrejme jeho hlavné určenie je zrejme pre nižšiu vekovú kategóriu, čomu zodpovedá aj celkové spracovanie. Určite by som preto však tento seriál nezavrhol. Za použité nápady a spracovanie preto udelím jeden bod.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP