http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Quiz Magic Academy ~the original animation~ (obrázok, 447 kB)
(19:05 18. septembra 2008)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Na takéto krátke anime sa robí úvod dosť ťažko bez toho aby som všetko prezradil, tak len jedna veta na úvod: Dej začína keď sa skupinka žiakov pokúša bojovať s drakom. Po chvíľke (keď prišla záchrankyňa) som už len čakal, kedy sa tento sen skončí. (Ak by to nebol sen, hodnotenie by bolo asi trochu iné.) Anime sa odohráva vo fantasy svete plnom mágie (to sa už dalo tušiť s názvu).

Hodnotenie už bude trochu obsiahlejšie. Príbeh (ak sa v tomto anime o niečom podobnom dá vôbec hovoriť) sa hľadá v tomto diele veľmi ťažko. Dokopy sa nič nestane. Za absendiu reálneho (rozumného) príbehu strhnem prvý bod. Anime je pravdepodobne založené na existencii nejakej hry od Konami. Možno ide len o špeciálny bonus k hre a tým, ktorí hru poznajú povie niečo viacej (no mne to veľa nedalo). Aj napriek krátkemu deju je tu veľa postáv. Stačí si jednoducho spomenúť na všetky netradičné hlavné postavy v anime, ktoré poznáte a aplikovať ich jedného anime (niektoré su aj kombinované, iné zase negované oproti „originálom“). Dej bol celkovo dosť poslabší a správanie postáv bolo prevažne čisté klišé. Autori sa pokúsili všetko vtrepať do slabých 30 minút (a to ešte aj s „prestávkami“, presnejšie povedané pomalšími časťami). Za to strhávam druhý bod. Aby som však len neohováral. Boli tu aj kladné stránky. Výber hlasov bol pre niektoré postavy naozaj veľmi dobrý. Na výkonoch niekoľkých seiyuu som sa dobre bavil (v pozitívnom zmysle). Žiaľ bolo ich veľmi málo. Rovnako oceňujem aj niektoré naozaj vtipné scénky ako aj to, že aj napriek náznakom nebol ani jeden pohľad pod sukňu. Spolu za tieto klady udelím jeden bod. Animácia ako aj ozvučenie boli celkom normálne a teda body nebudú.

Súčet bodov

  • - 1 bod za absenciu rozumného príbehu,
  • - 1 bod slabé spracovanie,
  • + 1 bod výber hlasov a niektoré vtipné scény,
  • 0 bodov animáciu a ozvučenie.

Celkové hodnotenie je - 1 bodov.

Záverečné odporúčanie je krátke. Toto anime nie je také dobré aby som ho niekomu mohol odporúčať. Ale ak ho už máte, tak pozretím zase až toľko veľa zo života nestratíte (ako času, tak ani nervov).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP