http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Real Drive (obrázok, 170 kB)
15:00 2. mája 2008

Ku tomuto anime som dlho nevedel čo napísať (preto píšem komentár vlastne až po štvrtej epizóde). Pravdu povediac ani teraz z toho nie som práve najmúdrejší. Nejako mi stále uniká pointa, princíp a vlastne všetko čo by mi „uľahčilo“/spríjemnilo sledovanie. Keďže ani po štvrej epizóde neviem o čo tam vlastne ide a unikajú mi súvislosti (a to asi nebude len tým, že to pozerám po japonsky bez akéhokoľvek prekladu) som sa rozhodol ukončiť sledovanie tohto anime. Nie je to preto, že by bolo zlé. To tvrdiť nechcem. Aj príbeh aj animácia sú na celkom dobrej úrovni. Jednoducho pri sledovaní RD nemám taký dobrý pocit ako pri pozeraní iných anime. Ani ma to do deja nejako nevtrhlo, ani po skončení časti nemám chuť čím skôr si pozrieť ďalšiu časť, ani sa pri tom nedá relaxovať/odreagovať. Keďže v zozname mám aj diela, ktoré spĺňajú niekedy aj všetky tri tieto vlastnosti toto dielko uzatváram ako „pre mňa nezaujímavé“ (nie je to môj žáner). To však neznamená, že je zlé (aby sa na mňa nevzniesla kritika za ohováranie fantastického a netradičného počinu, akým toto anime jednoznačne je).

Aby som napísal aj niečo k samotnému príbehu. (popis obsahuje prezradenie časti deja prvej epizódy) Príbeh sa odohráva v budúcnosti. Ľudstvo už kolonizuje aj oceán. Príbeh začína keď sa potápači potápajú v reálnej vode (oceáne/mori?) bez pomoci prístrojov. Tu sa stane jedna nehoda hlavnému hrdinovi. Dej pokračuje o niekoľko desaťročí neskôr. Hlavný hrdina je už starý dedko a tu v domove dôchodcov spoznáva hlavnú hrdinku – dobrovoľníčku, ktorá prišla na výpomoc. Prvá časť (do príchodu hlavnej hrdinky) je skôr ladená vážnym spôsobom, ale hlavná hrdinka mi okamžite pripomenula hlavnú hrdinku zo seriálu Kamichu. Aj keď našťastie len jej animácia a správanie boli na začiatku podobné (iné súvislosti nehľadajte, okrem toho, že je až príliš kawaii (a naivná) na tento seriál). Samotný príbeh sa bude odohrávať už nie v skutočnej vode, ale v „elektrickom oceáne“ (voľný preklad – označenie pre prostredie, kde sa potápajú moderný „digitálny potápači“). Tu sa bude potápať náš „dedko“, aby zachránil svet, človeka, alebo čokoľvek, čo za záchranu stojí. Kto sa rozhodne pre sledovanie tohto seriálu by určite nemal čakať nejaký ľahký príbeh. (Nie že by som chcel niekoho od sledovania odrádzať.) Ak to dobre odhadujem (a nezostane to len pri týchto jednorázových akciách) celkový príbeh bude určite dobrý a určite nebude jednoduchý/ľahko stráviteľný.

Aj keď animácia je na veľmi dobrej úrovni, spôsob akým je nakreslená hlavná hrdinka mi nesedí. Hlavne jej ústa (pery) sa mi zdajú byť dosť čudné. Okrem animácie a netradičného príbehu určite stojí za pochvalu aj hudba. V tomto anime je spravená veľmi dobre. Je dosť výrazná a výborne dotvára prostredie v ktorom sa dej odohráva (aj keď žiaľ nie vždy – mohla by hrať v pozadí aj častejšie takto výrazná hudba). Jediná vec, ktorá sa mi na tom výrazne nepáči je to striedanie vážnej témy a pokusmi o odľahčenie ako je hlavná hrdina a zbytočné zábery pod sukňu, ktoré by v tomto druhu anime vôbec nemali byť.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP