http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Lovely Complex
(13:14 9. apríla 2007)

Toto anime získalo plusové bodíky okamžite od začiatku za kansai-ben. Ale tie však boli dosť skoro zrušené za poslabšie spracovanie. Ide o klasické RABUKOME. Nič extra to zatiaľ nie je. Dej sa mi darilo dosť rýchlo prehliadať. Ak by toto anime bolo natočené v spisovnej japončine asi by som ho už ignoroval. Celkove hodnotenie: slabší priemer (a to vrátane plusových bodov za kansai-ben).

(10:31 2. októbra 2007)

Po prvej epizóde som vôbec nemal chuť pozerať toto anime ďalej. Našťastie som to však nevzdal. Ak by toto anime bolo klasicky dabované (v spisovnej japončine) tak by som to vyradil ako klasické rabukome, akých som už veľa videl. Našťastie je nadabované v kansai-ben (nárečie v oblasti Osaky). Okrem toho ho vysielala televícia TBS, ktorá vysiela len dobré veci (v svojej kategórii).

Za námet nemôžem udeliť žiaden bod, pretože ide o klasické rabukome. Príbeh je klasický pre „školský život v Japonsku“ (samozrejme brať s rezervou). Spracovanie je však už o dosť lepšie než klasika. Okrem toho, že postavy hovoria v nárečí, čo je zdrojom dobrej zábavy už samo o sebe (hlavne ak im človek rozumie, tak to pripomína hry Radošíncov), nemá ani človek pocit, že ide o klasických vzorových študentov, alebo extémne strelené exempláre/kombinácie, ako je to v klasických rabukome. Tu je to viacej odviazané. Nejde tu ani o klasický hárem ako zvykne byť v podobných „dielach“. Teda za samotné spracovanie udeľujem jeden bod. Za vtipnú stránku (použitý humor) takisto udeľujem jeden bod.

Animačná stránka je klasická pre komédie vrátane deformácii. Miestami vynikla niektorá dobrá scénka, inač však normálka. Hudobná stránka je takisto v celku normálna. Z času na čas niečo vynikne, ale nie je to pravidlom. Druhé zvučky (ako druhá úvodná, tak aj druhá záverečná) sa mi najprv nepačili a osobne považujem prvé zvučky za lepšie. Kvalita audio-vizuálnej stránky nie je ako celok fantastická, ale za občasné podarené kúsky ako v animácii tak aj v ozvučení udelím spolu jeden bod.

Súčet bodov

  • 0 bodov za námet (klasické rabukome)
  • + 1 bod za netradičné poňatie rabukome,
  • + 1 bod občasne podarené kúsky v animácii, ozvučení,
  • + 1 bod za humor.

Celkom 3 body.

Zhrnutie/Záver: Vcelku dobra komédia; znalosť kansai-ben vítaná.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP