http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Sailor Moon (obrázok, 131 kB)
(15:42 5. júla 2014)

Základný príbeh asi pozná každý, kto sa anime a mange venuje dlhší čas. Usagi Tsukino je vyvolená bojovníčka za právo a spravodlivosť. Jedného dňa pomôže mačke odstrániť z hlavy rýchloobväz. Tá sa jej odvďačí tak, že z nej spraví Sailor Moon. Spolu s ďalšími kamarátmi bude bojovať proti zloduchom, ktorý chcú získať moc nad svetom. Toľko asi základná pointa príbehu.

Nová spracovanie začína od začiatku tohto príbehu. Už hneď od začiatku sú viditeľné zmeny v deji. Oproti pôvodnej verzii sú vynechané niektoré pasáže. Keďže však do jednej epizódy nevojde viac ako jedna inkarnácia zloducha, nové časti boli doplnené spomienkami na známy príbeh mesačnej princeznej (známa legenda v Japonsku o zaľúbenom páre).

V tejto novej verzii je hneď od začiatku vidieť kam pokročila technika a možnosti animácie za tie roky, od kedy bola vysielaná prvá séria pôvodnej verzie. Nemôžem však povedať, že by bolo všetko lepšie. Kvalitatívnej úrovni nie je možné veľa vytknúť. Niekoľkým ľudom sa však nepáčia nové tváre. Nejde ani tak o to, že by sa nepodobali, ale sú jednoducho iné. Také hladšie, viac natiahnuté a aj na dnešnú dobu trochu netradičné. Do toho sa mieša nová počítačová 3D grafika. Oproti iným seriálom je síce výrazne lepšia. Vo však mne vzbudzovala skôr dojem toho, že sa chcú animátori pochváliť, ako majú zvládnutú technológiu (musím povedať, že ju majú zvládnutú dobre). Tie zábery na mňa však pôsobili nevhodne (prehnané, nepasovali do celkovej atmosféry v danom momente). Žiaľ sklamaním je aj hudba. Hudba k pôvodnému seriálu bola naozaj dobrá a nadčasová. Veľmi dobre prenášala atmosféru deja aj bez obrazu (pri počúvaní CD).

Uvidíme ako to nakoniec skončí. Dúfam, že to trochu (teda dosť) skrátia. Naozaj nemám chuť pozerať 200 častí...

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP