http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Sakurako-san no ashimoto ni ha shitai ga umatteiru (obrázok, 197 kB)
(7:28 22. októbra 2015)

Rozprávačom príbehu je Shoutarou, no hlavnou hrdinkou je Sakurako, ktorá je posadnutá kosťami. (A to až do takej miery, že aj jej povolanie súvisí s kosťami.) Najradšej má samozrejme ľudské kosti (pretože sú vzácne; nedá sa k ním ľahko dostať). Sakurako však ľudí nezabíja, ale keď sa dostane ku blízkosti ľudských kostí, zrazu príde úplná zmena. Je tu dokonca pasáž premeny, aká zvykne bývať v seriáloch o čarujúcich dievčatkách. Toto je čas, kedy sa Shoutarou snaží zasiahnuť a krotiť Sakurako (no väčšinou neúspešne). Takto Sakurako bežne „kazí“ prácu polície, keď začína robiť vyšetrovanie aj napriek prítomnosti polície na mieste činu.

Prvé časti boli také zoznamovacie a samostatné epizódy (v podstate len predstavenie postáv a okolností). Aj tu sa ale už objavili náznaky nejakého väčšieho príbehu (resp. minimálne náznaky udalostí z minulosti). Japonci tento príbeh určite zaradzujú do žánru „mystery“, keďže stále je tu nejaká záhada (ako zomreli, prečo a podobne). V tomto prípade sa ale určite neobjavuje nič nadprirodzené a nedá sa to ani nazvať detektívkou (a to ani v slabej podobe). Dôvodom je to, že sa tu nehľadá žiaden páchateľ a ani nič podobné. Sakurako nám vždy ponúkne nejaké hypotézy a vysvetlenia, prečo je niečo tak a niečo zase ináč, teda nie tak ako to na prvý pohľad vyzerá (napríklad prečo to nie je samovražda a podobne).

Čo ma ako prvé prekvapilo pri pozeraní seriálu je spôsob animácie (a to nie len preto, že som v rovaký deň pozeral seriál, ktorý bol viac ako 10 rokov starý). Tento seriál je vytváraný v plnohodnotnom 3D prostredí (pravdepodobne všetky scény). Na začiatku to na mňa pôsobilo trochu rušivo (tie presne dokonalé počítačové pohyby predmetov pri pohybe). Aj keď sú viditeľné textúry, 3D model je spravený veľmi dobre. Časom som si na tento štýl zvykol a už mi to neprekáža (ale asi aj začali robiť menej scén, kde je ten „dokonalý pohyb“ viditeľný). Zatiaľ tento seriál môžem len odporučiť a dúfať, že sa dočkáme aj nejakého súvislejšieho príbehu, alebo aspoň odhalenia záhad minulosti.

(9:57 25. decembra 2015)

Žiaľ na začiatok musím skonštatovať, že seriál si stále zachováva delenie do epizód a to aj napriek tomu, že tu je príbeh konkrétnych vedľajších, ktorý bol rozdelený do dvoch častí. Tu sa aj konečne objavilo (ale až v závere predposlednej časti), niečo, čo naznačuje naozaj dlhodobý príbeh v pozadí, ktorý sa odohráva už viacero rokov. No žiaľ posledná časť (prvej série) bola venovaná viac spomienkam, resp. minulosti. Konečne sa divák dozvedá, ako sa Shoutarou a Sakurako stretli/spoznali. Možno aj preto by som túto epizódu zaradil medi tie najslabšie, keďže sa venovali veľmi málo príbehu a viac iným detailom. Záver (po zvučke) ale naznačuje, že to ešte neskončilo. Je ťažké povedať, či bude mať anime pokračovanie, ale príbeh našich hlavných hrdinov tu ešte nekončí. (Odhalenie podrobností z minulosti, sme sa žiaľ nedočkali.)

Hodnotenie... Aspoň ras by som ho dnes mohol napísať... Ale čo a ako to zhodnotiť? V tomto prípade je to naozaj ťažké. Animácia bola dobre spravená. Aj keď je pravda, že na začiatku mi to trochu prekážalo (kým som si zvykol), postupom času to bolo naozaj dobre pozerateľné (jeden bod). Hudba sa mi nezdala byť tak výnimočná, aby ma nejako upútala (bez bodu). Príbeh, je ako som písal naozaj ťažko zhodnotiteľný. Nie je nejako výnimočný ale ani zlý. Čím naozaj vyniká je asi len prístup a poňatie témy (za to udelím jeden bod). Postavy boli dosť normálne (snáď až na Sakurako, ale za ňu som už udelil bod v spracovaní témy).

Súčet bodov

  • + 1 bod za animáciu,
  • 0 bodov za ozvučenie/hudbu,
  • + 1 bod za spracovanie/poňatie príbehu (nie jeho obsah),
  • 0 bodov za postavy.

Celkovo + 2 body.

Záverečné hodnotenie: Aj keď má seriál skôr kladné hodnotenie, určite ho nie je možné odporúčať každému. Táto „detektívka“, ktorá vlastne ani detektívkou nie je, je dosť pomalá a miestami aj dosť drsná (ale zase nie v ponímaní thrileru, hororu, alebo nebodaj „krváku“). Miestami je to trochu morbidné, inokedy dosť pochmúrne. Dá sa to pozerať, ale väčšinu ľudí to asi nezaujme.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP